Technologie
Czytany poradnik
iPhone – czy warto go kupić?
0

iPhone – czy warto go kupić?

AUTOR:  Alicja Hudzik12 sierpnia 2018

Ile kosztuje iPhone? Czy warto zainwestować w tak drogi sprzęt? Jakie są jego zalety, a jakie niesie za sobą wady? Zapraszamy do lektury!

Ile kosztuje iPhone?

Ceny telefonów iPhone wahają się od około 1500 zł do nawet 5000 zł, w zależności od modelu. Wysoka cena przekłada się na jakość, ponieważ stajemy się posiadaczami sprzętu o ogromnej ilości pamięci RAM oraz pamięci wbudowanej, z rewelacyjnym aparatem (zarówno z przodu, jak i z tyłu) oraz ultraszybkim procesorem, do tego wszystko jest zaserwowane w eleganckiej, sygnowanej nadgryzionym jabłkiem, oprawie. Czy jednak warto inwestować w tak drogi telefon?

iPhone – czy warto w niego zainwestować – zalety

Jakie zalety posiada telefon typu iPhone? Czy warto zainwestować w produkty Apple? Wieloletni zwolennicy tych telefonów chwalą je przede wszystkim za jakość wykonania oraz profesjonalne wsparcie systemowe. Cechą charakterystyczną telefonów iPhone jest system IOs, który jest dość intuicyjny i prosty w obsłudze, co docenią z pewnością zwolennicy minimalistycznych rozwiązań. Aplikacje pisane pod IOs ważą nieco mniej niż ich androidowe odpowiedniki, więc zajmują mniej pamięci. Im mniej zapchana pamięć telefonu, tym szybsze jego działanie, więc to również przemawia za zakupem telefonu iPhone. iPhone to produkt niemal elitarny nie tylko z uwagi na wysoką cenę. Telefony te są precyzyjne do granic możliwości, a ich użytkowanie jest bardzo komfortowe.

iPhone – czy warto zainwestować w ten telefon – wady

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem telefonu iPhone, zastanów się również nad jego wadami. Pierwszą z nich jest cena takiego telefonu. iPhone to model flagowy, niestety nie istnieją tańsze odpowiedniki. Jedynym rozwiązaniem w przypadku, gdy cena jest dla nas za wysoka, jest zakupienie starego modelu lub telefonu używanego, jednak jeśli jesteś znany/znana z tego, że często gubisz lub niszczysz telefon, to dalej nie jest to zbyt korzystna opcja. Inne wady, to ograniczone możliwości spersonalizowania telefonu (dostępne jest jedynie kilkanaście typów urządzeń do wyboru oraz wersji kolorystycznych) oraz system IOs, który nie każdemu odpowiada. Najlepiej w miarę możliwości przetestować wcześniej lub zobaczyć u znajomego, jak wygląda taki system, by nie zawieść się później zakupem. Ostatnia wada to ograniczony dostęp do wielu świetnych modeli iPhone w naszym kraju oraz idąca w parze z ceną telefonu, wysoka cena akcesoriów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze