DZIAŁY

Istnieje kilka szczególnych sytuacji, w których niezbędne stanie się polerowanie lampy w samochodzie. W tym poradniku dowiesz się jak i kiedy dokonać tego samodzielnie.

Niezależnie od tego, czy posiadamy szklane, bądź plastikowe reflektory w samochodzie, z wiekiem staną się one co raz mniej przejrzyste. Z czasem będzie co raz bardziej przeszkadzać to emisji światłu i prawidłowemu oświetlaniu drogi, co może stanowić zagrożenie na drodze.

Żółty kolor, drobne rysy i pęknięcia po kamyczkach, zbierająca się para, a nawet dym – to wszystko może spotkać reflektory naszego pojazdu w czasie jego eksploatacji. Co robić, jak działać?

Polerowanie lampy w samochodzie

Oczywiście możemy zgłosić się do eksperta i nie będzie to najgorszy wybór. W szczególności w sytuacji, w której polerowania należy wykonać od wewnętrznej strony lampy. Jest to zabieg, który wymaga ogromnej wprawy, a nie rzadko także rozklejania reflektora, co w przypadku nowszych modeli aut jest szczególnie skomplikowane.

Gdy jednak polerowanie lampy zamierzamy przeprowadzić od jego zewnętrznej strony, mam dla was kilka wskazówek jak tego możesz dokonać i zaoszczędzić gotówkę na wymianie nowego reflektora.

Pamiętaj, że aby cały zabieg był dokładniejszy możesz wykonać go na wyjętej lampie, ale nie jest to niezbędne. Ważne, abyś dokładnie wykonał wszystkie wspomniane przeze mnie kroki.

Niezbędne narzędzia i środki czystości

Aby zacząć całą operację, potrzebujesz dosłownie kilka rzeczy:

  1. Papier ścierny przeznaczony do matowania na mokro o granulacji 1200 i 2500;
  2. Taśma malarska do oklejenia karoserii wokół lampy samochodowej;
  3. Pasta polerska mocno ścierna, dostępna w sklepach lakierniczych oraz samochodowych;
  4. Miękkie szmatki oraz ścierki potrzebne do nakładania pasty i polerowania.

Przystępujemy do polerowania!

Oczyszczanie reflektora

Na początek należy dokładnie, ale to bardzo dokładnie umyć reflektory. Usuń wszelkie drobinki smoły, tłuszczu, kurzu, a także kawałki kamieni oraz cały brud z reflektorów.

Zabezpieczenie karoserii

Oklej całą karoserię samochodu wokół lamp przygotowaną taśmą tak, aby nie uszkodzić jej elementów. Zabezpiecz także pozostałe części auta, które możesz zniszczyć w trakcie polerowania.

Matowanie reflektora

Namocz w wodzie papier ścierny o granulacji 1200 i przystąp do matowania reflektora cały czas dbając o to, aby lampa była mokra. Po całym zabiegu należy dokonać takiego samego zabiegu papierem ściernym o granulacji 2500. Jakość Twojej pracy wpłynie na końcowy efekt wypolerowanej lampy.

Osuszanie i polerowanie

Ostatnią rzeczą jaką musisz zrobić to osuszenie lampy i nałożenie na nią pasty polerskiej. Następnie delikatną szmatką wypoleruj ponownie lampę, aż do zadowalającego efektu.

Chcesz lepszy efekt?

Wypolerowałeś lampę zgodnie z moimi wskazówkami, ale dalej nie wygląda jak „nowa”? Powtórz zabieg tyle razy ile będzie to potrzebne, aż do efektu, który uznasz za satysfakcjonujący.

Powodzenia!

Spis treści
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania