DZIAŁY

Tym razem dowiesz się jak wyłączyć indeksowanie plików. W celu wyłączenia indeksowania plików w Windows postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej:

  1. Klikamy na menu Start;
  2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Komputer;
  3. Z menu kontekstowego jakie nam się rozwinie wybieramy Zarządzaj;
  4. Po lewej stronie wybieramy Usługi i odnajdujemy usługę o nazwie Windows Search;
  5. Klikamy myszką na usługę o nazwie Windows Search i z menu wybieramy Wyłączona;

Istnieje jeszcze, przynajmniej jeden sposób, który umożliwia wyłączenie indeksowania plików na dysku:

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę dysku i wybieramy Właściwości;
  2. Odznaczamy na dole ptaszka przy Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików na tym dysku;

Co zyskamy wyłączając usługę indeksowania? Odpowiedz jest prosta – szybsza praca Windows. Łatwo zauważyć, iż dioda sygnalizująca pracę dysku, mruga nawet gdy system nie ma nic do roboty. Duży wpływ na ciągły tryb pracy dysku ma włączona usługa indeksowania.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wyłączyć indeksowanie plików w Windows?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wyłączyć indeksowanie plików w Windows?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.