DZIAŁY

Jak wybrać laptopa? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy zdalnej, pracy z profesjonalnym oprogramowaniem graficznym lub gdy szukamy komputera dla dziecka? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać laptopa do pracy zdalnej

Najważniejsze parametry, którymi powinien cechować się laptop do pracy zdalnej to wydajność. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by miał on pojemny i duży dysk, dużo pamięci RAM, mocny kilku-rdzeniowy procesor oraz pozostałe podzespoły, takie jak na przykład karta graficzna. Laptop do pracy zdalnej powinien mieć również stabilną obudowę oraz odporny na wstrząsy i uszkodzenia dysk SDD a równocześnie być niewielkich rozmiarów i stosunkowo lekki. Matryca ekranu powinna być matowa, a klawiatura ergonomiczna i wygodna do pisania. Warto wypróbować maszyny dedykowane pracy zdalnej, takie jak na przykład Lenovo ThinkPad oraz sprzęty marki Dell, Asus, Samsung i Acer.

Komputer do pracy, a komputer do grania

Jak wybrać laptopa do pracy z profesjonalnym oprogramowaniem? Parametry laptopa do pracy z oprogramowaniem graficznym często pokrywają się z laptopem, z którego chcemy korzystać do pracy z multimediami oraz… grania w gry komputerowe. Minimalna pamięć RAM powinna wynosić od 4 do 8 GB RAM, warto zainwestować w duży dysk SDD oraz kilkurdzeniowy procesor najnowszej generacji.  Komputer powinien mieć także mocną kartę graficzną, umożliwiającą podpięcie więcej niż jednego ekranu oraz obsługę bardziej wymagających aplikacji i programów.

Jaki laptop wybrać dla dziecka?

Komputer dla dziecka powinien służyć przyswajaniu wiedzy i rozwijaniu pasji. Musi być lekki i solidny, mieć minimum dwurdzeniowy procesor, 4 GB RAMu, lepszą kartę graficzną, dzięki której będzie możliwe nie tylko granie w gry, ale i na przykład przygotowywanie prezentacji oraz zabawa multimediami, a także duży dysk o pojemności kilkuset GB. Do laptopa koniecznie trzeba dokupić myszkę, pendrive, głośniki, solidny pokrowiec oraz słuchawki, najlepiej wyposażone w mikrofon.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wybrać laptopa? Kilka ważnych porad" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wybrać laptopa? Kilka ważnych porad" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.