Dom
Czytany poradnik
Jak uszyć poduszkę?
0

Jak uszyć poduszkę?

AUTOR:  Klaudia Ozimek6 października 2018

Robienie własnych osób do domu, jest sposobem na zaoszczędzenie i oryginalne urządzenie swojego wnętrza. Poduszki wcale nie muszą być nudne i nie muszą znajdować się tylko w sypialni. Jak uszyć poduszkę, która odnowi nasze wnętrze i będzie wygodna? Dziś podpowiemy jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Jak uszyć poduszkę – czego będziesz potrzebować?

Jeśli nie wiesz jak uszyć poduszkę, to nie martw się, nie jest to trudne zadanie i nie zajmie ci dużo czasu. Do przygotowania poduszki potrzebować będziesz:

  1. Materiał,
  2. Wypełnienie, najlepiej wybierać kulki silikonowe,
  3. Nożyczki,
  4. Szpilki,
  5. Centymetr,
  6. Kreda lub pisak, będzie ci potrzebny do wyrysowania kształtu poduszki,
  7. Nitka,
  8. Igła,
  9. Maszyna do szycia.

Jak uszyć poduszkę – krok po kroku

Jeśli nie wiesz jak uszyć poduszkę, to pierwszym krokiem jest mierzenie, a potem zajmiemy się wycinaniem. Zmierz materiał, by jego wymiary zgadzały się z twoimi wymaganiami dla poduszki. Zdecyduj, jakie wymiary ma mieć twoja poduszka. Zaznacz wymiary na materiale i zacznij wycinać dwa takie same kawałki materiału o tych samych wymiarach. Następnie połóż je na sobie. Sczep boki materiałów szpilkami, by materiał nie przesuwał się, kiedy będziesz szyć.

Następnym krokiem do jak uszyć poduszkę, jest zszycie dwóch kawałków materiału. Pamiętaj, by jedna strona sczepionych materiałów nie była zszyta. Możesz trzy boki poduszki zszyć do końca, a w czwartym boku zostaw mały otwór, by mieć miejsce na wsadzanie wypełnienia.

Kiedy poszewka na poduszkę jest już gotowa, to czas na jej wypełnienie. Do środka poszewki wkładaj kulki silikonowe lub innego rodzaju wypełnienie, aż do momentu, gdy stwierdzisz, że poduszka jest gotowa. Pamiętaj, by nie wkładać za dużo wypełnienia, ponieważ poduszka będzie za twarda i niewygodna.

Kiedy poszewka jest wypełniona, to czas na jej ręczne zszycie. Czwarty bok, w którym zostawiłaś przerwę, musi być zszyty do końca. Tak więc ostatnim etapem uszyć poduszki jest nałożenie ostatniego szwu ręcznego. Jeśli to zrobisz, poduszka będzie już gotowa.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze