DZIAŁY

Jeżeli chcemy usunąć kosz z pulpitu w systemach Windows 7, 8, 10, Vista, XP należy uruchomić edytor rejestru, przejść do ciągu HKEY_LOCAL_MACHINE Software Microsoft Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\Name Space odszukać klucza o nazwie (645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E) i po prostu go usunąć.

Po ponownym uruchomieniu komputera ikony kosza na pulpicie nie będzie. Innym sposobem jest zmiana ustawień w aplikacji Zasady Grupy. Uruchamiamy aplikacje np. przez Start | uruchom | gpedit.msc i zatwierdzamy przyciskiem OK. Przechodzimy do Konfiguracja użytkowników | Szablony Administracyjne | Pulpit i po prawej stronie klikamy dwa razy na Usuń ikonę Kosz z pulpitu. Zaznaczamy opcję Włącz.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak usunąć kosz z pulpitu w Windows?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak usunąć kosz z pulpitu w Windows?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.