DZIAŁY

Instagram to serwis, w którym możemy publikować swoje zdjęcia, które będzie mógł zobaczyć każdy użytkownik, ale nie tylko. Codziennie coraz więcej osób pobiera tę aplikację, a co zrobić, gdy nie chce się już jej mieć? Podpowiadamy, jak usunąć konto na Instagramie.

Jak usunąć konto na Instagramie

Powodem do usunięcia tej aplikacji, może być zbyt duże poświęcanie jej uwagi. W takim przypadku, nie musimy całkowicie usuwać konta, a jedynie je uśpić, a także można po prostu rozważyć usunięcie aplikacji z telefonu po wcześniejszym wylogowaniu. Pamiętaj, że po całkowitym pożegnaniu się z Instagramem, nie będziesz mógł wrócić do dodanych zdjęć, przepadną one, jeśli ich nie zapisałeś.

Tymczasowe usunięcie

Instagram zaproponował nam tymczasowe usunięcie konta. Oznacza to, że nasze konto przestanie być aktywne, ale będziemy mogli do niego wrócić w każdej chwili, nie tracąc przy tym swoich dodanych wcześniej zdjęć oraz obserwatorów. W wykonaniu jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę:

  1. Wejdź na stronę internetową Instagrama poprzez wyszukiwarkę, zaloguj się,
  2. Kliknij na ikonkę swojego profilu,
  3. Wybierz opcję; edytuj profil,
  4. Wyświetli ci się możliwość edycji, a na samym dole, możliwość tymczasowego usunięcia konta, kliknij ją. Następnie trzeba podać hasło i potwierdzić wyłączenie konta.

Instagram zapewnia, że wszystkie twoje publikacje będą ukryte do czasu, aż ponownie aktywujesz swoje konto, logując się na nim. Tymczasowo usunąć konto można tylko raz na tydzień.

Usunięcie na stałe

Jeśli stwierdzisz, że chcesz pożegnać się z aplikacją Instagram, możesz usunąć swoje konto na stałe, a oto sposób na to, jak to zrobić:

  1. Wejdź w ten oto link https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/
  2. zaloguj się,
  3. wybierz, dlaczego chcesz usunąć konto,
  4. podaj hasło,
  5. potwierdź usunięcie konta.

Twoje konto na Instagramie właśnie przestało istnieć.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak usunąć konto na Instagramie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak usunąć konto na Instagramie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania