Czytany poradnik
Jak usunąć blizny po trądziku
0

Jak usunąć blizny po trądziku

AUTOR:  Anita Wach4 kwietnia 2018

Blizny po trądziku to zmora wielu osób. Istnieją sposoby na ich usunięcie, oczywiście najlepszym jest skorzystanie z medycyny kosmetycznej, niestety wiąże się to z dość wysokimi kosztami. My w odpowiedzi na pytanie; jak usunąć blizny po trądziku, przedstawimy kilka domowych sposobów, które zmniejszą ich widoczność.

Soki na twarz

Przygotuj mieszankę, którą potem nałożysz na twarz i zostawisz do wyschnięcia przez około 30 minut. Po upływie tego czasu, zmyj twarz i umyj dokładnie żelem oczyszczającym. Jeśli zostanie ci trochę mieszanki, możesz ją zatrzymać w lodówce na dwie doby. Przygotowanie:

Wymieszaj ze sobą:

  • łyżkę soku z limetki,
  • łyżkę soku z cytryny,
  • 4 łyżki olejku jojoba,
  • 1/2 łyżki octu winnego,

Całość dobrze wymieszaj i nałóż na twarz.

Peeling

Stwórz w domu peeling z naturalnych składników dostępnych w każdym sklepie. Jeśli nie podrażni on twojej skóry, wykonuj go dwa razy dziennie, a przygotowany peeling, przechowuj w lodówce maksymalnie 24 godziny. Przygotowanie:

Łyżkę brązowego cukru wymieszaj dokładnie z łyżką miodu oraz 1/2 łyżki śmietany kremówki. Pamiętaj o tym, aby połączyć wszystkie składniki w jednolitą masę. Następnie wetrzyj w miejsca z bliznami powstały peeling, zostaw na około 5 minut i spłucz zimną wodą i umyj delikatnie żelem. Potem możesz nałożyć krem nawilżający i zostawić na skórze do wchłonięcia.

Czosnek

Obierz 1/2 limonki i wymieszaj ją z 4 ząbkami czosnku, aby składniki się połączyły, musisz je zblendować na papkę. Gdy takowa mieszanka powstanie, nałóż ją na twarz lub inne miejsca, w których wystąpiły blizny po trądziku. Po 15 minutach, zmyj maseczkę i umyj skórę wodą. Jeśli twoja skóra nie zostanie podrażniona, możesz używać tego sposobu codziennie. Papkę przechowuj w lodówce do dwóch dób od jej przygotowania.

Soda oczyszczona

Zmieszaj małą ilość sody oczyszczonej z wodą, aby powstała pasta. Następnie wmasuj ją w skórę, delikatnymi kolistymi ruchami. Pozostaw na około 2 minut, a później spłucz. Po wykonanym zabiegu, nasmaruj to miejsce kremem nawilżającym. Soda oczyszczona usunie martwy naskórek, co może sprawić, że skóra stanie się lekko zaczerwieniona. Powtarzaj zabieg 2-3 w tygodniu.

Jak usunąć blizny po trądziku

Domowe sposoby mogą pomóc złagodzić blizny lub przebarwienia tylko jeśli nie są one za głębokie. Zdarza się, że jedyną opcją na usunięcie znamion będzie zabieg kosmetyczny. Gdy tak się stanie, należy skontaktować się lekarzem i rozważyć wszystkie dostępne możliwości.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze