DZIAŁY

Komputer stał się jednym z niezbędnych elementów potrzebnych w naszym życiu. Nowoczesne programy, które pozwalają nam na przechowywanie ważnych dokumentów, umów, informacji o firmie, a także czasem o nas samych, wszystko to znajduje się w naszych urządzeniach. Co zrobić, aby nie dopuścić do utraty danych na komputerze?

Jak nie dopuścić do utraty danych?

Jeśli prowadzimy dużą firmę, musimy liczyć się z tym, że może być ona celem hakerów, a także konkurencji. Na służbowych urządzeniach, przechowujemy większość danych potrzebnych do prowadzenia firmy, jeśli je utracimy, może się to naprawdę źle skończyć. Chcąc tego uniknąć, warto zabezpieczyć swój sprzęt, używając skomplikowanych haseł dostępu, a także ograniczyć ilość osób, która będzie z niego korzystać. Ważne jest też, aby robić kopie zapasowe plików, dokonywać archiwizacji i przenosić dane na inne urządzenia. Jeśli nasze dane przenoszone są na nośniki pamięci, musimy na nie bardzo uważać, ponieważ nie są one odporne na wysokie, ani niskie temperatury, a także w wielu przypadkach też na wilgoć. Dobrze jest też skanować, w miarę często, swoje urządzenie, aby wykluczyć możliwe wirusy.

Laptopy

Korzystając z laptopów w miejscach publicznych i używając do tego otwartej sieci, sami narażamy się na utratę danych lub kradzież urządzenia. Najlepiej nie spuszczać z oka swojego sprzętu i używać swojego Internetu. Jeśli dojdzie do kradzieży, a mamy zainstalowaną aplikację, która blokuje dostęp do danych, a także pozwala namierzyć urządzenie. Korzystanie z przenośnego urządzenia zawsze wiąże się z ryzykiem kradzieży, jeśli używamy go w miejscu publicznym. Wystarczy chwila nieuwagi i będziemy mogli pożegnać się ze sprzętem, a także danymi, które czasem mogą być bardzo ważne.

Antywirus

Zainstaluj na swoim komputerze program antywirusowy, który oprócz wykrywania wirusów i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, chroni urządzenie przed próbą włamania. Dostępne są różne wersje, a także aktualizacje, które można odpowiednio dobrać do potrzeb. Do tego dochodzi również szyfrowanie sieci, aby nikt niepowołany nie mógł się połączyć z naszym Internetem.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak uchronić firmę przed utratą baz danych?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak uchronić firmę przed utratą baz danych?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.