Oprogramowanie
Czytany poradnik
Jak szybko i bezproblemowo przekonwertować pliki wideo?
0

Jak szybko i bezproblemowo przekonwertować pliki wideo?

AUTOR:  Porady.org27 maja 2019

W ramach dzisiejszego artykułu postanowiliśmy przyjrzeć się dość nietypowemu zagadnieniu, z którym choć raz spotkał się zapewne każdy użytkownik komputera czy laptopa. Sprawdzimy mianowicie jak szybko zmienić format filmu, aby dostosować go do naszych potrzeb, a więc między innymi – do odtwarzania go na urządzeniach przenośnych, publikacji na popularnych platformach internetowych, czy w końcu do zmniejszenia jego rozmiaru celem dalszej obróbki.

Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć program do zmiany formatu filmu, który można by bezsprzecznie uznać za najlepszy na rynku i oferujący znacznie więcej niż konkurencja.

W chwili obecnej przyznanie takiego tytułu jest jak najbardziej możliwe, ponieważ zarówno użytkownikom indywidualnym i firmom udostępniona została aplikacja Movavi Video Converter. Jak wynika z zapewnień producenta, konwersja wideo przy jego wykorzystaniu jest niezwykle prosta i zajmuje wyłącznie od kilku do kilkunastu sekund, nawet w sytuacji, gdy zupełnie nie mamy doświadczenia jeżeli chodzi o obsługę tego typu aplikacji.

Czy obietnice te okażą się prawdą? Sprawdźmy!

Zmiana formatu pliku

Jak zmienić format pliku przy pomocy Movavi? Pierwszym krokiem jest załadowanie do programu klipu wideo, który zamierzamy następnie poddać konwersji. W tym celu należy z menu programu wybrać opcję „Dodaj multimedia”, a następnie kliknąć przycisk „Dodaj wideo”. Plik może zostać dodany z dysku twardego komputera, dysku przenośnego, urządzenia typu pendrive, czy też z płyty CD lub DVD. Po wyborze klipu, należy wybrać opcję „Otwórz”, co spowoduje dodanie go do listy. Nie musimy oczywiście ograniczać się do wyłącznie jednego materiału filmowego, bowiem aplikacja jest w stanie przekonwertować wiele plików kolejkując je jeden po drugim.

Kolejny krok stanowi wybór odpowiedniego formatu, na który dodany do listy plik ma zostać zmieniony. W tym celu wystarczy go wybrać klikając jedną z ikon dostępnych w dolnej części interfejsu użytkownika. Warto w tym miejscu nadmienić, że Movavi obsługuje wszystkie najpopularniejsze obecnie formaty wideo, w tym między innymi MOV, 3GP, FLV, MKV, czy WMV. Jest więc z czego wybierać.  

Trzecim i ostatnim etapem konwersji jest rozpoczęcie procesu zmiany formatu. Można to zrobić klikając przycisk „Konwertuj”, który to w obecnej wersji programu umieszczony został w prawym dolnym rogu interfejsu. Dzięki wyraźnemu oddzieleniu od reszty opcji i oznaczeniu go żywym, niebieskim kolorem, z całą pewnością nie będziemy mieli problemu z jego odszukaniem. Teraz pozostaje tylko poczekać na zakończenie procedury – kiedy plik zostanie przekonwertowany, aplikacja automatycznie otworzy folder, w którym znajduje się docelowe wideo w wybranym przez nas wcześniej formacie. 

Podsumowanie

Przyznać w tym miejscu trzeba, że Movavi to faktycznie skuteczny program do zmiany formatu filmu, bowiem ze świecą szukać aplikacji mogącej pochwalić się tak wysoką intuicyjnością, niezawodnością oraz szybkością pracy. Konwersja wideo to jednak nie wszystko, co może ona nam zaoferować. Po jej instalacji użytkownik szybko zorientuje się, że ma także możliwość zmiany formatu plików dźwiękowych czy zdjęć bez ryzyka utraty ich jakości. Równie istotną funkcją jest zarówno dzielenie jak i łączenie klipów, co pozwoli szybko oraz sprawnie przygotować ciekawy materiał, który zaprezentujemy w pracy, na uczelni, czy też odtworzymy na przenośnym sprzęcie nowej generacji, takim jak tablet czy smartfon. Warto także zapoznać się innymi produktami firmy Movavi, a mianowicie – Video Editor oraz Screen Recorder, które również w znacznym stopniu ułatwią nam pracę z plikami wideo i ich dostosowywanie do własnych potrzeb.

Dodatkowe informacje na temat programu Movavi Video Converter można znaleźć tutaj.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze