DZIAŁY

Gravatar jest obrazkiem, zdjęciem, takim awatarem za pomocą którego jesteś identyfikowany w sieci. Jest on przypisany do Twojego adresu e-mail, którego użyłeś podczas rejestracji. Do czego może być przydatny ten grawatar?

Przykładem zastosowania mogą być komentarze np. na blogach. Podając adres email podczas komentowania automatycznie zostaje do niego przypisany Gravatar i ustalony przez Ciebie obrazek jest widoczny przy Twoim komentarzu. Internauci wówczas szybciej Ciebie kojarzą i stajesz się bardziej rozpoznawalny, a to jest niezmiernie ważne jeśli chcesz lub zarabiasz już przez internet.

W jaki więc sposób zabrać się za robienie Gravatara?

  1. Wejdź na stronkę gravatar.com znajduje się tam krótki film instruktażowy, jak chcesz obejrzyj go. Następnie w pole wprowadź swój adres e-mail – jest to bardzo ważny wybór, tym adresem będziesz się musiał posługiwać aby gravatar był widoczny, gdyż jest on powiązany właśnie z adresem e-mail oraz kliknij w przycisk z napisem Get Your Gravatar;
  2. Ponownie pojawi się pole do wpisania adresu e-mail, zrób to i kliknij w przycisk Zarejestruj się;
  3. Po tej czynności otrzymasz komunikat że musisz potwierdzić swój adres e-mail. Wejdź więc na swoja pocztę kliknij w link potwierdzający. Ponownie pojawi się formularz, który wypełniasz. Wprowadzasz nazwę użytkownika pamiętając o tym, że nie może być ona zmieniana, więc należy dokonać dobrego wyboru. Ustalasz i wprowadzasz prowadzasz hasło, zgadzasz się z postanowieniami regulaminu i klikasz w przycisk Zarejestruj się;
  4. Następnie możesz dodać dodatkowy adres e-mail oraz wybrać obrazek Twojego gravatara klikają w link: Kliknij tutaj i dodaj jakiś obrazek;
  5. Możesz dodać obrazek z dysku komputera, zamieszczony w internecie wpisując jego adres URL oraz wykorzystać uprzednio wysłany obrazek;
  6. Jak obrazek jest już widoczny na koncie Gravatara, teraz przyszedł czas na jego dopasowanie. Możesz wykadrować obrazek w taki sposób że będzie widoczna ta jego część, która Ci akurat pasuje najlepiej. Możesz to zrobić przesuwając cały kadr. Kliknij lewym przyciskiem myszy i przesuwaj w różne kierunki. Kadr możesz również zmniejszać i powiększać chwytając za rogi (kółeczka). Na zakończenie zabawy kliknij w przycisk Przytnij i zakończ. Poeksperymentuj sobie z tą czynnością, jest ona łatwa i dość intuicyjna więc nie powinieneś mieć problemu ze stworzeniem idealnie przyciętego obrazka.

Personalizacja Gravatara

Wybór rodzaju obrazka jest bardzo ważny. Jeśli zależy Ci abyś był rozpoznawalny w internecie jako osoba, wprowadź swoje zdjęcie (najlepiej z uśmiechem na twarzy), jeśli natomiast nie lubisz pokazywać się publicznie wybierz jakiś obrazek, który będzie Cię w jakiś sposób identyfikował. Odradzam obrazki z zakresu golizny, straszne typu zdechła mucha czy np. kontrowersyjne. Twoja wyobraźnia i kreatywność ma tutaj szerokie pole popisu.

Po wykadrowaniu obrazka musisz wybrać jeszcze odpowiednią  klasyfikację dla gravatara. Dostępne są 4 możliwości: G, PG, R oraz X. Co one oznaczają dowiesz się czytając wyjaśnienie poszczególnej z nich pod obrazkiem. Standardowo wybiera się klasyfikację G, jednak to już zależy od Ciebie i w jakim celu tworzysz grawatar.

Dodatkowo można w edycji profilu ustawić sobie tło, adresy swoich stron www (maksymalnie 3), napisać kilka słów na swój temat, wprowadzić lokalizację, podpis, numery czy nazwy komunikatorów np. Skype, powiązać z serwisami społecznościowymi w celu weryfikacji itd.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz własnego gravatara zachęcam się do jego utworzenia. Czynność ta jest szybka i prosta więc nie powinna Ci przysporzyć problemów, a pożytek z posiadania własnego awatara w sieci może może Cię mile zaskoczyć. Nie czekaj więc, tylko niezwłocznie się tym zajmij.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak stworzyć Gravatar?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak stworzyć Gravatar?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.