DZIAŁY

Zastanawiasz się jak nauczyć się stania na rękach? Przygotowałem dla Ciebie bardzo konkretny poradnik, w którym nauczę Cię jak stać na rękach jeszcze tego samego dnia!.

Stanie na rękach nie tylko wygląda efektownie, ale to także nie lada wyczyn siłowy dla organizmu. Zaczynając od prostego stania na rekach przy ścianie, możemy dojść do stania na rękach bez ściany, a nawet pompkach w staniu na rękach!

Wiele wariacji tego ćwiczenia, a także fakt, że stoimy na rękach, a nie na nogach sprawia, że organizm nie tylko w trakcie jego wykonywania pali dużo kalorii, ale także buduje piękne i smukłe ciało.

Stanie na rękach, czyli kalistenika

Nauka stania na rękach ma swój początek w kalistenice, czyli sporcie, który polega na wykonywaniu ćwiczeń z ciężarem własnego ciała. Nie inaczej jest właśnie w przypadku tzw. handstanda (stanie na rękach), gdzie cały ciężar to masa naszego ciała.

Jak stać na rękach?

Pokażę Ci teraz jak stać na rękach, a przynajmniej jak zacząć stawać! Po prostu wykonuj krok po kroku moje polecenia i nie poddawaj się po pierwszej nieudanej próbie.

Zdobądź się na odwagę

Tak, to pierwszy krok do stania na rękach. Musisz przełamać w sobie strach przed upadkiem, który zdarza się bardzo rzadko. A nawet jeśli, Twój organizm podświadomie postara się upaść tak, abyś nie ucierpiał lub nie ucierpiała przez to.

Przygotuj miejsce

Jeżeli wciąż się boisz, wykorzystaj do tego matę treningową. Połóż ją na ziemi i przysuń do ściany. Jeżeli robisz to w domu i masz mało miejsca, możesz wykorzystać zamiast tego zwinięty podwójnie koc.

Rozprostuj ręce

Wyprostowane w łokciach dłonie połóż teraz przed siebie na szerokość barków na ziemi. Pozostaw je odsunięte od ściany o około 10-15cm. Im dalej odsuniesz je od ściany tym łatwiej utrzymasz balans stania na rękach, jednak wzrośnie upadku.

Przyjmij postawę

Teraz najważniejsze zadanie przed staniem na rękach. Trzymając na ziemi wyprostowane dłonie, zegnij się w pasie tak, aby Twoje ciało tworzyło odwróconą literę V. Trzymając kąt prosty pomiędzy rękoma a nogami, ustaw jedną bliżej ciała (tą, którą masz silniejszą), a drugą dalej, jak przygotowując się do biegania na lini start.

Stań na rękach

Teraz pozostaje już ostatni krok do stania na rękach. Przygotuj swoje całe ciało do tego wyczynu. Delikatnie wysuń się w stronę ściany w bezruchu i z całej siły wypchnij swoją bliższą nogę ku górze, a tą wysuniętą dalej pociągnij w stronę ściany. Aby to Ci się udało, cały ruch musi być dynamiczny i wykonany bardzo sprawnie.

Wytrzymaj chwilę

Jeżeli Ci się uda, całe Twoje ciało powinno być w tym momencie przyklejone do ściany, a ręce wyprostowane. Jeżeli tak nie jest, spróbuj doprowadzić się do takiej postawy, gdy jesteś prosty lub prosta jak strzała. Może delikatnie zagiąć się od lini bioder w stronę ściany.

Powtarzaj do skutku

Nie udało Ci się? Nie martw się, problemem nie jest to, że nie wiesz jak stać na rękach tylko fakt, że wymaga to wiele pracy. Aby nauczyć się stania na rękach często będziesz potrzebować wielu prób jak i czasu. Próbuj do skutku, pilnuj rąk, a potem nóg, a w końcu Ci się uda!

Nie wiesz wciąż jak nauczyć się stania na rękach? Napisz komentarz, a pomogę Ci w tym ćwiczeniu!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak stać na rękach?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak stać na rękach?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.