Jak rzucić palenie?
Rzucanie palenia nie należy do łatwych procesów, nikotyna silnie uzależnia. Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, żeby powiedzieć głośno dość, więc jak rzucić palenie mimo woli?
Aby wygrać z nałogiem palenia trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia i silną motywację. Wiadomo, iż cały proces rzucania do łatwych nie należy. W momencie rzucania palenia należy zająć czymś swój umysł i ciało, aby nie pamiętało, że ”trzeba zapalić” Dobrym rozwiązaniem może być pójście na siłownię bądź zwyczajnie pójść pobiegać, jak również wyjście na pływalnię. Zamiast palić, warto pić soki ze świeżych owoców, czy też zwyczajnie rzuć gumę. Zatem jak rzucić palenie w krótkim czasie?
Jak rzucić palenie na kilka sposobów?
Jak rzucić palenie nie mając odpowiedniego przygotowania? Wystarczy mieć chęci, bo to najważniejsze. To od nas musi wyjść zachęta do zerwania z nałogiem. Nasza motywacja musi być na tyle silna, by powiedzieć sobie dość. Warto jest stworzyć sobie bilans kosztów, jakie poniesiemy, wyzwalając się spod nałogu, a jakie, gdy wciąż będziemy palić. Pamiętaj, że przestając palić, chronisz swój organizm przed zawałem serca czy udarem mózgu. Polepsza się także Twoja kondycja fizyczna, zwiększa się odporność. Polepszy Ci się także kondycja włosów i paznokci.
Jak rzucić palenie z metodą zniechęcającą? Polega ona na ustawieniu w niewielkiej odległości od siebie pojemnika ze starymi petami i odstraszający zapach ma nas zniechęcać do ponownego wzięcia papierosa do ust. Przy tym nasza motywacja musi być silna. Szukaj wsparcia wśród bliskich Ci osób, czy też pośród swych znajomych i przyjaciół. Postaraj się ich przekonać, iż palenie szkodzi, i aby nie oferowali Ci papierosów (ćwicz silną wolę).
Farmakologia a rzucanie palenia
Jak rzucić palenie stosując środki farmakologiczne? Okazuje się, że jest to dość proste, wystarczy tylko chcieć. W naszym zasięgu dostępne są gumy do żucia, plastry antynikotynowe czy tabletki do ssania, inhalatory, gdyż są one dostępne bez recepty. Niektóre jednak środki farmakologiczne wspomagające rzucenie palenia dostępne są jednak na receptę, którą wypisuje lekarz. Stosując środki farmakologiczne nie oczekujmy szybkich rezultatów, trzeba cierpliwie czekać na efekty. Z ich pomocą nie rzucisz palenia od razu, tylko wspomogą one zmniejszenie głodu nikotynowego. Są one dla Was wsparciem.
Jak wygląda przygotowanie się?
Rzucając palenie, zastanów się nad swoimi nawykami. Jak rzucić palenie mając odpowiednie do tego przygotowanie? W takiej sytuacji należy:
- Na początek policz sobie ile papierosów dziennie spalasz.
- Zastanów się, kiedy nikotyna Ci szkodzi, a kiedy pomaga.
- Następnie pomyśl o przyczynach swojego palenia. Co było głównym tego powodem.
- Wyznacz sobie datę rozpoczęcia rzucenia palenia. Niech będzie to zwykły dzień.
- Poszukaj odpowiedniej motywacji do rzucenia palenia. Może poproś oto swojego przyjaciela.
- Udaj się do lekarza bądź farmaceuty. Lekarz lub farmaceuta podpowie, jak rzucić palenie.
Nie poddawaj się. Zacznij od wyrzucenia wszystkich paczek papierosów z domu i prowadź aktywny tryb życia.
Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak rzucić palenie?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak rzucić palenie?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.