Ftiness i sport
Czytany poradnik
Jak rozpocząć przygodę na basenie?
0

Jak rozpocząć przygodę na basenie?

AUTOR:  Porady.org1 marca 2019

Pływanie to jeden z tych sportów, które może uprawiać praktycznie każdy z nas. Niezależnie od tego jaką mamy kondycję, czy zmagamy się z otyłością lub problemami z kręgosłupem – pływać może każdy.

Warto więc wykorzystać ten fakt, ponieważ regularna aktywność fizyczna na basenie przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

Wciąż jednak wiele osób nie decyduje się na ten krok, ponieważ obawiają się uczęszczania na basen – nie wiedzą jak ćwiczyć oraz w co powinni się wyposażyć. Sprawdźmy więc jak rozpocząć swoją przygodę z basenem.

Przygotuj odpowiedni strój

Pierwszym krokiem, który musimy zrobić jeśli chcemy rozpocząć regularne uczęszczanie na basen jest wybór odpowiedniego stroju do pływania. Pamiętaj, że liczy się wygoda i swoboda ruchów. Z tego właśnie powodu lepiej zrezygnować z szerokich szortów czy skąpego bikini, które zwyczajnie nie sprawdzi się w trakcie intensywnego ruchu. O wiele lepiej postawić na obcisłe spodnie kąpielowe (w przypadku panów) lub wygodny jednoczęściowy strój (w przypadku pań). Na basen koniecznie zabierz też klapki, które ochronią twoje stopy podczas brania prysznica. Dowiedz się także, czy basen, na którym zamierzasz pływać wymaga noszenia czepków. Kup go również jeśli zależy ci na tym, by nie moczyć fryzury. Sprawdź więc ofertę sklepu dla pływaków.

Sprawdź ofertę swojego basenu

Obecnie wiele basenów dba o atrakcyjną ofertę dla swoich klientów. Sprawdź więc co oferuje basen w twojej okolicy. Bardzo często możemy bowiem liczyć na zorganizowaną naukę pływania, gimnastykę w wodzie oraz inne zajęcia ruchowe, które uatrakcyjnią twój pobyt na basenie i sprawią, że pierwsze treningi będą znacznie bardziej efektywne. Poza tym udział w zorganizowanych zajęciach to doskonała okazja do tego by poznać nowe osoby.

Nie bój się korzystać z pomocy instruktora

Nie da się ukryć, że nie każdy z nas potrafi pływać. Wiele osób odczuwa też lęk przed wodą. Jesteś jedną z nich i nie możesz przemóc się do rozpoczęcia zajęć na basenie? Dowiedz się czy w twojej okolicy znajdują się szkoły pływackie. Pomoc instruktora przyda się również nawet jeśli teoretycznie potrafisz pływać. Pomoże ci on bowiem skorygować twoją postawę oraz nauczy jak prawidłowo oddychać by nie męczyć się podczas pływania. Korzystanie z pomocy instruktora sprawi więc, że pływanie będzie znacznie bardziej efektywne w przynoszeniu korzyści dla twojego zdrowia.

Pamiętaj o regularności

Jeśli zależy ci na tym, żeby wizyty na basenie naprawdę miały pozytywny wpływ na twoje zdrowie oraz kształt sylwetki musisz pamiętać o regularności. Minimum dwie wizyty na basenie w tygodniu pozwolą ci zachować sprawność i poprawić kondycję. Możesz zacząć od godzinnych wizyt na basenie, jednak optymalne efekty osiągniesz jeśli postarasz się pływać ok dwóch godzin. Zastanów się nad zakupem karnetu – dzięki temu łatwiej będzie ci pamiętać o regularnych wizytach na basenie.

Podsumowując, regularne chodzenie na basen to szereg korzyści dla zdrowia. Aby móc korzystać z dobrodziejstw pływania nie potrzebujemy też wiele. Warto więc zdobyć się na odwagę, wykupić karnet i rozpocząć swoją przygodę z pływaniem.

Artykuł powstał przy współpracy z klubben.pl.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze