Jak radzić sobie ze stresem

Stres to negatywne uczucie, towarzyszące ludziom w różnych sytuacjach życiowych. Ciągła rywalizacja, życie w biegu powodują, że odczucie stresu, stało się normą. Jak radzić sobie ze stresem? Spróbuj wykorzystać, któryś z pomysłów, zapisany poniżej.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia pomogą ci, pozbyć się hormonu stresu, a wyzwolą hormon szczęścia. Wystarczy, krótka aktywność fizyczna, aby poczuć się lepiej. Ruszaj się, kiedy tylko możesz. Nie muszą to być jakieś specjalne ćwiczenia, gdy wiesz, że czeka cię sytuacja stresowa, zatańcz! Wyzwól swoją energię, przyspiesz akcję serca jednocześnie zmniejszając poziom stresu. Do tego dołóż zbilansowaną dietę, a stres nie będzie cię dopadał tak często.

Sen

Wysypiaj się. Sen działa kojąco, relaksuje i pomaga zmniejszyć poziom stresu w organizmie. Ważne, abyś kładł się spać o tej samej porze i przesypiał od 7 do 8 godzin, taki sen jest najbardziej efektywny.

Jak radzić sobie ze stresem – kąpiel

Po powrocie do domu, nalej do wanny gorącej wody, dodaj ulubionego płynu do kąpieli i zanurz się w pianie, dodatkowo możesz włączyć swoją ulubioną relaksacyjną muzykę. Odpocznij tak chwile, wyłącz myślenie, poświęć ten czas tylko dla siebie. Gorąca kąpiel, działa relaksująco, rozluźnia spięte mięśnie i pobudza krążenie.

Emocje

Nie pozwól, aby emocje tobą zawładnęły. Ochłoń, przemyśl sprawę na spokojnie. Nie dramatyzuj, wszystko da się rozwiązać i załatwić bez nerwów. Jeśli nie jesteś w stanie zapanować nad swoimi emocjami, wypij kubek melisy, która działa uspokajająco.

Masaż

Poproś kogoś, aby zrobił ci masaż z olejkami eterycznymi. Zapach wpłynie kojąco na nadszarpnięte nerwy, a dotyk, rozluźni spięte mięśnie. Po takim zabiegu, będziesz się lepiej czuć, a przede wszystkim będziesz zrelaksowany.

Tlen

Nie zapominaj o najważniejszym! Jak radzić sobie ze stresem za pomocą tlenu? Wystarczy oddychać. Jest to taka metoda, którą możemy wykorzystać w każdym miejscu i o każdej porze. Wydychanie i wdychanie powietrza, spowolni bicie twojego serca, rozjaśni umysł i pomoże uspokoić skołatane nerwy.

10 KOMENTARZE

  1. Właśnie po nervomixie control nie czujesz się otępiała , senna itp. uspokaja , czujesz się po prostu lepiej 🙂 Także w pracy śmiało można brać takie tabletki.

  2. U mnie podobnie, też wspomagam sie tymi ziołowymi tabletkami, bo czasami rzeczywiście stres jest tak uciążliwy , że ciężko normalnie funkcjonować. A ziołowe tabletki biorę spokojnie , one nie uzależniają i po nich też nie czuje się w ogóle senna.

  3. Niedawno miałam taki właśnie stres w nowej pracy, było wtedy ciężko, w domu też źle się czułam w domu. Brałam nervomix , lepiej się czułam , uspokajały mnie te ziołowe tabletki, mogłam spokojnie skupić się na pracy.I w domu byłam spokojna 🙂

  4. Na mój stres dobry jest ziołowy nervomix control, na prawdę dobrze na mnie działa i dosyć szybko uspokaja skołatane nerwy 🙂 Spróbuj, jest bez recepty.

  5. Czasami mam taki stres , że też wtedy biorę ziołowe tabletki, szczególnie jak trwa to kilka dni, nervomix jest dobry, nie uzależnia i można pobrać dłuższy czas. Mnie na długo uspokaja.

  6. Jak chcesz jakieś ziołowe tabletki to na prawdę dobry jest nervomix control, to lek bez recepty. Mi w stresie pomaga, szybko uspokaja i po nim co najważniejsze nie jestem senna i znużona.

  7. Ostatnio mam cięzki okres i w pracy i związany z większymi wydatkami, źle się czuje niemal każdego dnia 🙁 Myślałam żeby może kupic jakieś ziołowe tabletki… Znacie coś na prawdę skutecznego na nerwy i stres?

    • Najpierw polecam, spróbować, któregoś, albo nawet wszystkich sposobów zamieszczonych w tym artykule. Jeśli te się nie sprawdzą, proszę sięgnąć po naturalne herbatki ziołowe takie jak np., melisa (szczególnie polecam!), pokrzywa, czy dziurawiec. Zakupić można również mieszanki ziół uspokajających, które nie otumaniają, a pozwalają zwalczyć stres, a te można zakupić w drogeriach lub aptekach. Proszę też pamiętać, że po burzy zawsze wychodzi słońce! 😉

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.