Jak radzić sobie w problemach z męskością?
Jeszcze stosunkowo niedawno temu problemy z erekcją przywykło kojarzyć się z mężczyznami po 40 roku życia. Faktycznie, ten wiek jest swego rodzaju progiem, po przekroczeniu którego wielu panów odnotowuje spadek formy nie tylko w łóżku. Obecnie jednak na problemy w życiu intymnym skarżą się również dużo młodsi mężczyźni – i to coraz częściej. Gdzie leżą tego przyczyny?
Psychika i ciało
Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele różnych przyczyn. Część z nich leży po stronie psychiki – jednak te czynniki są w mniejszości. Według różnych szacunków obejmują około 20 – 25% ogółu mężczyzn, skarżących się na ten problem. Dużo częstsze są problemy leżące po stronie ciała. W dodatku można powiedzieć, że częściowo powstają na własne życzenie mężczyzn… Łatwo można zauważyć powiązanie ogólnej kondycji organizmu i stylu życia ze sprawnością seksualną.
Sztandarowym przykładem takiego związku jest nikła aktywność fizyczna. Brak ruchu może prowadzić do nadwagi, otyłości, problemów z krążeniem, z sercem, wydolnością. Jednym z objawów tych problemów może być także problem z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji. Bardzo podobnie sprawa ma się z niewłaściwą dietą, nadużywaniem alkoholu, paleniem tytoniu. Organiczne przyczyny zaburzeń erekcji mogą oczywiście łączyć się z psychogennymi. Nieustanny stres, które dotyka dużej grupy nawet młodych ludzi, odbija się na wielu aspektach życia. Można zaobserwować także swego rodzaju błędne koło. Organiczne przyczyny zaburzeń erekcji odbijają się na psychice, pogłębiając tylko problem i czyniąc go trudniejszym do usunięcia.
W oczywisty sposób odbija się to nie tylko na życiu intymnym mężczyzny, ale przesuwa na cały związek i relację z partnerką.
Jak z tym walczyć?
Istnieje przynajmniej kilka prostych sposobów, które faktycznie w wielu przypadkach widocznie pomagają. Oczywiście nie zawsze – niektóre przypadki wymagają pomocy lekarza specjalisty. Dość łatwym w stosowaniu akcesorium są na przykład tak zwane pierścienie erekcyjne, czyli specjalne rozciągliwe obrączki, zakładane na podstawę członka. Ich ucisk spowalnia odpływ krwi z narządu, przez to ten staje się twardszy. Niestety taki gadżet nie zadziała, jeśli erekcja wcale nie występuje… W takim przypadku pomocne mogą być pompki erekcyjne, które można dostać w każdym sklepie erotycznym. Wytwarzając podciśnienie zwiększają objętość ciał jamistych, co prowadzi do utwardzenia wzwodu, często w sposób wystarczający, by można było normalnie współżyć.
Część mężczyzn, zamiast metod mechanicznych, woli postawić na przeróżne tabletki, których skuteczność nie zawsze jest tak duża, jak obiecują producenci. Do typowych należą oczywiście suplementy diety, chociaż lekarze są zgodni, że dużo lepszym sposobem niż suplementacja jest po prostu zmiana nawyków żywieniowych… Popularne są także afrodyzjaki, czyli środki pobudzające podniecenie. Na pewno pobudzająco działają także przeróżne „eksperymenty” łóżkowe. Wypróbowanie różnych pozycji i nowych miejsc, otwarcie się na „zabawki” dla dorosłych, pikantne zabawy we dwoje, zmysłowa bielizna…
Te wszystkie metody łagodzić objawy, ale przecież nie można zapominać o przyczynach. Te zaś często tkwią w trybie życia, zbyt szybkim, zbyt wypełnionym stresem, godzinami spędzanymi przed ekranami. Na tym polu również można wiele zmienić. Więcej się ruszać, zdrowiej jeść, spędzać więcej czasu ze sobą, niekoniecznie przed telewizorem, ale chociażby na spacerze. Korzyści z takich działań poczujecie nie tylko w łóżku – to kolejny atut, który przemawia za ich wypróbowaniem.
Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak radzić sobie w problemach z męskością?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak radzić sobie w problemach z męskością?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.