Kobieta
Czytany poradnik
Jak przyspieszyć poród?
0

Jak przyspieszyć poród?

AUTOR:  Klaudia Ozimek7 października 2018

Wiele kobiet zmaga się z przedłużającą się ciążą. Trzeci miesiąc ciąży to czas oczekiwania, obaw i wielu dolegliwości. Kobiecie coraz trudniej jest się poruszać, ponieważ dziecko waży już nieco więcej niż jeden kilogram, a do tego dochodzi jeszcze waga łożyska, wód płodowych oraz macicy, która zwiększyła swoje rozmiary w trakcie ciąży. Jeśli termin porodu zaczyna się oddalać, czas sprawdzić, jak przyśpieszyć poród.

Jak przyśpieszyć poród – seks

Na forach internetowych znajdziemy wiele propozycji, jak przyśpieszyć poród. Jednak nie wszystkie te porady są bezpieczne, więc warto wiedzieć, jakie są bezpieczne i sprawdzone sposoby, jak przyśpieszyć poród. Jedną z najczęściej stosowanych i najprzyjemniejszych sposobów na przyśpieszenie porodu, jest seks. Mimo że wielu osobom wydaje się, że seks w ciąży jest niebezpieczny i może zagrażać zdrowiu dziecka, to w stwierdzeniu tym nie ma nawet grama prawdy. Podczas seksu dziecko czuje jedynie łagodne kołysanie i miłość, między rodzicami. Jeśli chcesz przyśpieszyć poród, to warto namówić swojego partnera na małe co nieco. W nasieniu mężczyzny znajdują się substancje, które sprawiają, że macica zaczyna się kurczyć i rozkurczać. A takie skurcze macicy mogą przyśpieszyć poród.

Jak przyśpieszyć poród – pieszczenie sutków

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak przyśpieszyć poród, to mamy dla ciebie kolejny bardzo przyjemny sposób. Sutki w czasie ciąży, a zwłaszcza w trzecim trymestrze są bardzo wrażliwe. Jednak drobne pieszczoty mogą sprawić, że macica zacznie drgać. To również są skurcze, które przyśpieszają poród.

Jak przyśpieszyć poród – czego nie robić?

W internecie możemy znaleźć wiele sposobów na przyśpieszenie porodu, jednak nie są one bezpieczne. Możemy znaleźć na przykład propozycję wypicia lampki wina lub innego napoju alkoholowego, ponieważ rozrzedzi on krew, co zwiększy prawdopodobieństwo porodu. Należy jednak pamiętać, że alkohol jest surowo zabroniony dla kobiet w ciąży, ponieważ dostaje się on do płodu. Kolejnym pomysłem jest uprawianie sportu lub robienie porządków w domu. Co prawda spacery są jednym ze sposobów na przyśpieszenie porodu, to jednak nadmierny wysiłek w trzecim trymestrze ciąży jest niewskazany.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze