DZIAŁY

Żadna kobieta nie chce, aby miesiączka, przeszkodziła jej w ważnym wydarzeniu z życia. Zaplanowany urlop, jakaś większa impreza i nagle, pojawia się okres. Jeśli bardzo nam zależy na tym, aby go nie było w tych ważnych dniach, można go przesunąć. Jak przyśpieszyć okres? Polecamy kilka sprawdzonych metod.

Niestety nie jest powiedziane, że któryś z tych sposobów zadziała, ponieważ każdy organizm jest inny i nie na każdego działa to samo. Nie należy się wtedy denerwować, bo to także wpływa na to, kiedy dostaniemy miesiączkę. Trzeba też pamiętać, że każda ingerencja w cykl miesiączkowy, wiąże się z późniejszymi konsekwencjami i tak np., następny okres możesz przyjść szybciej lub później, warto mieć to na uwadze.

Gorąca kąpiel

Nalej do wanny gorącej wody i zanurz w niej całe ciało. Odpręż się i zrelaksuj. Ciepło poprawia krążenie krwi, a także zwiększa jej ciśnienie, a co za tym idzie przyspiesza jej przepływ. Możesz, również wykonać masaż podbrzusza ciepłym strumieniem prysznica, aby zwiększyć szanse na szybsze wystąpienie miesiączki. Korzystając z sauny, możesz osiągnąć podobny efekt.

Aktywność fizyczna

Jak przyśpieszyć okres? Poprzez wysiłek fizyczny! Zrób intensywny trening, najlepiej taki, który zmęczy całe twoje ciało, a najbardziej brzuch. Każdy przysiad, skłon, brzuszek, zbliży cię do szybszego wystąpienia miesiączki.

Jak przyśpieszyć okres – herbatki ziołowe

Udowodniono, że niektóre zioła mają właściwości rozkurczowe, a oprócz tego relaksują. Jeśli chcesz przyśpieszyć okres, wypij napar z nagietka, imbiru, malwy, dziurawca lub natki pietruszki. Nie należy mieszać ze sobą wszystkich ziół, ponieważ może to poskutkować rozregulowaniem cyklu.

Antykoncepcja

Jeśli jesteś na pigułkach hormonalnych i chcesz przyśpieszyć swój okres, przerwij branie tabletek w momencie w którym będzie ci to pasowało wtedy pojawi się miesiączka. Gdy nie używasz takiej antykoncepcji, ale mimo to chcesz przesunąć swój okres, pójdź do ginekologa i przedstaw mu swoją sytuację, wtedy na pewno lekarz coś ci doradzi i razem dojdziecie to porozumienia w sprawie przyśpieszenia okresu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przyśpieszyć okres" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przyśpieszyć okres" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.