DZIAŁY

Kotlety z kalafiora są zdrowym i wartościowym daniem. Idealnie nadaje się dla osób na diecie odchudzającej oraz tych najmłodszych, dla który smażone kotlety mięsne są ciężkostrawnym obiadem. Warto więc wiedzieć, jak je zrobić, a nie jest to trudne, więc korzystając z naszego przepisu, każdy na pewno z łatwością porodzi sobie z tym lekkostrawnym i lekkim daniem.

Kotlety z kalafiora – czego potrzebujesz

Kiedy decydujesz się przygotować kotlety z kalafiora, musisz wiedzieć, jakich składników potrzebujesz. Do ich zrobienia potrzebne ci będą:

  1. Jedno jajko,
  2. 300 gramów kalafiora,
  3. Szczypta pieprzu do smaku,
  4. Curry do smaku,
  5. Bułka tarta,
  6. Kasza jaglana ugotowana, potrzebne jest około czterech szklanek.

Kotlety z kalafiora – wykonanie

  1. Na początek musisz przygotować podstawowy składnik na kotlety z kalafiora. To oznacza, że potrzebujesz ugotować kalafior. Trzysta gramów kalafiora należy ugotować. Do garnka trzeba wlać wodę, a następnie dodać do niej jedną łyżeczkę soli. Do wody wkładamy kalafior. Woda powinna zakrywać warzywo w całości. Kalafior musi gotować się około dwudziestu pięciu minut. Po jego ugotowaniu należy przelać go do sitka, a tam odczekać aż odcieknie z wody. Kiedy kalafior ostygnie, możemy przejść do kolejnych czynności. W tym samym czasie można ugotować kaszę jaglaną.
  2. Kiedy składniki na kotlety jaglane są gotowe, to możemy przejść do połączenia wszystkich produktów. Do miski dodajemy kaszę jaglaną, kalafior, pieprz, curry. Wszystkie składniki trzeba dokładnie wymieszać. Mieszankę trzeba ułożyć w kształt kotletów. Pamiętaj, by kalafior był odsączony z nadmiaru wody, ponieważ zbyt duża ilość wody może sprawić, że masa na kotlety będzie mokra i nie będzie się jej można formować w kotleciki.
  3. Po uformowaniu masy w kotlety należy je obtoczyć w bułce tartej lub innego rodzaju panierce. Najlepiej zrobisz, jeśli panierka będzie składała się z otrębów, bułki tartej oraz jajka. Na patelni podgrzej olej, a potem przejdź do smażenia kotletów. Powinny być lekko zarumienione po obu stronach.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przygotować kotlety z kalafiora" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przygotować kotlety z kalafiora" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.