DZIAŁY

Warzywa często psują się, nawet kiedy kupione były świeże. Ich termin ważności często nie sięga nawet dwóch dni. To bardzo zniechęca do ich kupowania. Pojawia się, więc pytanie, jak przechowywać warzywa, tak by nie psuły się one tak szybko, a ich smak się nie zmieniał?

Jak przechowywać warzywa – zielone warzywa

Delikatne warzywa, takie jak sałata, szpinak i innego rodzaju zielone warzywa najlepiej trzymać w pojemnikach plastikowych. Nie muszą one mieć pokrywki, ponieważ takich warzyw lepiej nie odcinać od powietrza. Muszą mieć one dostęp do powietrza, jednak niewielki. Pamiętaj, by przechowywać je w lodówce. Na sałacie i szpinaku często pojawiają się czarne przebarwienia. I to właśnie to nas skłania do poszukiwania sposobów jak przechowywać warzywa. W pojemniki pod takimi warzywami należy położyć ręcznik papierowy i na ich powierzchni również go umieścić. Dzięki temu ograniczona zostaje ilość powietrza i wilgoci, która będzie działała na warzywa. A skraplająca się woda osiądzie na papierze, a nie na liściach sałaty. To uchroni ją przed czarnieniem.

Jak przechowywać warzywa – pozostałe warzywa

Większość warzyw najlepiej przechowywać w lodówce. Znacznie lepiej oddzielić je on naci, ponieważ dzięki temu zachowują świeżość na dłużej. Tak więc, jeśli zastanawiałaś się, jak przechowywać warzywa, by były świeże na dłużej, to koniecznie przed schowaniem ich do lodówki pozbądź się naci. A jeśli chodzi o ziemniaki, to najlepiej przechowywać je w suchym, ale chłodnym miejscu. Nie powinny znajdować się na słońcu, więc chowaj je w zacienione miejsca.

Jak przechowywać warzywa – o czym musisz pamiętać

Jeśli zastanawiasz się, jak przechowywać warzywa, to koniecznie na początek wyłóż całą lodówkę papierowym ręcznikiem. Dzięki temu wilgoć nie osiądzie na warzywach, tylko wsiąknie w ręczniki papierowe, a to pozwoli na zachowanie ich świeżości na dłużej. Przed włożeniem warzyw do lodówki, wyjmij je z plastikowych torebek, ponieważ w nich warzywa nie mają dostępu do powietrza, zbiera się na nich wilgoć i szybko się psują.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przechowywać warzywa?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przechowywać warzywa?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.