Czytany poradnik
Jak przechowywać warzywa?
0

Jak przechowywać warzywa?

AUTOR:  Klaudia Ozimek3 września 2018

Warzywa często psują się, nawet kiedy kupione były świeże. Ich termin ważności często nie sięga nawet dwóch dni. To bardzo zniechęca do ich kupowania. Pojawia się, więc pytanie, jak przechowywać warzywa, tak by nie psuły się one tak szybko, a ich smak się nie zmieniał?

Jak przechowywać warzywa – zielone warzywa

Delikatne warzywa, takie jak sałata, szpinak i innego rodzaju zielone warzywa najlepiej trzymać w pojemnikach plastikowych. Nie muszą one mieć pokrywki, ponieważ takich warzyw lepiej nie odcinać od powietrza. Muszą mieć one dostęp do powietrza, jednak niewielki. Pamiętaj, by przechowywać je w lodówce. Na sałacie i szpinaku często pojawiają się czarne przebarwienia. I to właśnie to nas skłania do poszukiwania sposobów jak przechowywać warzywa. W pojemniki pod takimi warzywami należy położyć ręcznik papierowy i na ich powierzchni również go umieścić. Dzięki temu ograniczona zostaje ilość powietrza i wilgoci, która będzie działała na warzywa. A skraplająca się woda osiądzie na papierze, a nie na liściach sałaty. To uchroni ją przed czarnieniem.

Jak przechowywać warzywa – pozostałe warzywa

Większość warzyw najlepiej przechowywać w lodówce. Znacznie lepiej oddzielić je on naci, ponieważ dzięki temu zachowują świeżość na dłużej. Tak więc, jeśli zastanawiałaś się, jak przechowywać warzywa, by były świeże na dłużej, to koniecznie przed schowaniem ich do lodówki pozbądź się naci. A jeśli chodzi o ziemniaki, to najlepiej przechowywać je w suchym, ale chłodnym miejscu. Nie powinny znajdować się na słońcu, więc chowaj je w zacienione miejsca.

Jak przechowywać warzywa – o czym musisz pamiętać

Jeśli zastanawiasz się, jak przechowywać warzywa, to koniecznie na początek wyłóż całą lodówkę papierowym ręcznikiem. Dzięki temu wilgoć nie osiądzie na warzywach, tylko wsiąknie w ręczniki papierowe, a to pozwoli na zachowanie ich świeżości na dłużej. Przed włożeniem warzyw do lodówki, wyjmij je z plastikowych torebek, ponieważ w nich warzywa nie mają dostępu do powietrza, zbiera się na nich wilgoć i szybko się psują.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze