DZIAŁY

Jak dbać o turystyczny sprzęt puchowy? Czy śpiwór można prać w pralce? Co robić, by uniknąć zapachu stęchlizny? Podpowiadamy, jak prać śpiwór!

Jak prać śpiwór w pralce?

O ile to nie jest naprawdę konieczne, warto prać śpiwór ręcznie i usuwać zabrudzenia bez całkowitego moczenia go, po prostu używając wody z mydłem i gąbki. Do pralki śpiwór wkładamy dopiero wtedy, gdy jest bardzo zabrudzony. Ponieważ pod wpływem wody śpiwór może nasiąknąć i znacznie zwiększyć swoje rozmiary, bęben pralki powinien być odpowiednio duży. Zanim wsadzimy śpiwór do pralki, pamiętajmy, by go wstępnie namoczyć. Tyczy się to zarówno śpiworów, jak i puchowych kurtek! Co do wirowania, najlepiej nie ustawiać zbyt wysokich obrotów, ponieważ mogą one zniszczyć strukturę śpiwora.

Jakiego proszku użyć, by wyprać śpiwór?

W zależności od tego, jaki śpiwór posiadamy, możemy użyć albo zwykłego proszku do prania i płynu do płukania tkanin, albo delikatnych środków czyszczących. W przypadku śpiwora puchowego nie należy przekraczać temperatury równej 30 stopni. Jak prać śpiwór puchowy? Najlepiej zakupić specjalne środki do konserwacji wyrobów wypełnionych naturalnym puchem. Zabronione jest użycie wszelkich detergentów, silnych wybielaczy i zmiękczających płynów do płukania tkanin, które mogłyby zniszczyć delikatną strukturę materiału!

Jak prać śpiwór i uniknąć zapachu stęchlizny?

Śpiwór najlepiej suszyć naturalnie i na świeżym powietrzu. W pogodny i wietrzny dzień można go wywiesić poziomo na balkonie lub w ogrodzie. Warto pamiętać, aby modele z wodoszczelną powłoką suszyć na lewej stronie! Podczas suszenia można spryskać śpiwór z obu stron środkiem odświeżającym – kilka takich zabiegów powinno zwalczyć skutecznie zapach stęchlizny! Aby uniknąć zapachu stęchlizny, pamiętajmy, że należy unikać ciągłego przechowywania śpiwora w worku. To, jak przechowujemy śpiwór, odgrywa kluczową rolę! W podróży najlepiej korzystać z bawełnianego pokrowca. Z kolei, jeśli nie używamy śpiwora, powinien on być przechowywany w maksymalnie rozwiniętej pozycji i w temperaturze pokojowej. Jeśli w trakcie wyjazdu śpiwór nam zamókł, przepakujmy go do zapasowego, suchego pokrowca! W przypadku gdy domowe metody prania się nie sprawdzają, a zapach stęchlizny się utrzymuje, można skorzystać ze specjalistycznej pomocy i zanieść śpiwór do fachowej pralni chemicznej (przystosowanej do prania odzieży i wyrobów turystycznych).

Sprawdź również: Jak tanio podróżować po świecie?

Jak tanio podróżować po świecie?

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak prać śpiwór?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak prać śpiwór?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania