DZIAŁY

Zobacz zawartość swojego dysku w… graficznej formie.

Czasami zachodzi potrzeba sprawdzenia zawartości dysku pod względem wielkości pliku/folderów. Sprawdzanie poszczególnych folderów pod względem wielkości zajęłoby nam sporo czasu. System Windows Serwer ma możliwość generowania raportów które pliki zajmują najwięcej miejsca, gdzie się mieszczą itd.  W systemie Windows mamy możliwość szukania dużych plików. Żaden jednak system nie prezentuje nam wyników w wersji graficznej.

Jak wygląda Twój dysk?

Bardzo prostym, przydatnym programem, ukazującym w formie graficznej wykorzystanie miejsca na dysku jest program o nazwie Scanner. Program jest bezpłatny i nie wymaga instalacji – wystarczy uruchomić plik wykonywalny o nazwie scanner.exe. Po uruchomieniu, program wykonuje skanowanie zawartości dysku/nośników. Po chwili ujrzymy wykres prezentujący zawartość dysku. W przejrzysty sposób najeżdżając myszą na poszczególne elementy wykresu, widzimy wielkość poszczególnych folderów. Klikając prawym przyciskiem myszy na segment wykresu z menu kontekstowego, jakie nam się rozwinie, możemy przenieść daną zawartość do kosza, przejść bezpośrednio do zawartości folderu bądź ukryć cały folder. Innym godnym polecenia programem do sprawdzenia, które pliki/foldery zajmują najwięcej miejsca na dysku jest program o nazwie WinDirStat.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak pokazać zawartość dysku w formie graficznej?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak pokazać zawartość dysku w formie graficznej?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.