Czytany poradnik
Jak otworzyć kokosa?
0

Jak otworzyć kokosa?

AUTOR:  Mariusz Szarowski27 maja 2018

Zastanawiasz się jak otworzyć kokosa, którego właśnie kupiłeś lub kupiłaś w sklepie? Zobacz prosty i skuteczny sposób na otwarcie kokosa.

Kokos jest nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy i co najważniejsze – nadaje się do wielu przepisów. Sprawdzi się doskonale jako dodatek do jogurtu lub posypka na ciasto (wiórki kokosowe). Radzimy jak otworzyć kokosa w domu szybko i sprawnie!

Uśmiech kokosa

Jak otworzyć kokosa?

Przed Tobą leży piękny i uśmiechnięty kokos. Jednak te trzy kropki posłużą do czegoś innego: wydrążysz w nich dziurkę przez którą odsączysz wodę kokosową tak, aby nie zabrudzić całej kuchni i nie stracić tego co w kokosie najcenniejsze.

Kokosowa woda

Jak otworzyć kokosa?

Jak tego dokonać? Wykorzystaj do tego celu korkociąg – wkręć go delikatnie w jedną z 3 dziurek na samej górze kokosa, a następnie wyciągnij poruszając nim delikatnie na boki, aby usunąć resztki skorupy.

Miąższ z kokosa

Jak otworzyć kokosa?

Dziurka powinna być widoczna i pusta, jeżeli nie jest użyj do jej przepchania np. plastikowej rurki. Teraz przelej wodę kokosową ze środka do miseczki lub szklanki, a pusty kokos przygotuj na ostateczne rozbicie!

Ostateczne starcie

Jak otworzyć kokosa?

Aby rozbić kokosa połóż go na czymś twardym, a następnie weź do ręki młotek i otłucz kokosa wokół jego środkowej osi. Do tego celu wykorzystaj ostrą stronę młotka. Po kilku mocnych stuknięciach kokos zacznie regularnie pękać jak na powyższym zdjęciu.

Wnętrze kokosa

Jak otworzyć kokosa?

Gdy otworzysz już kokosa zobaczysz jego miąższ w delikatnie skórce. Zdejmij całą skorupę – środek kokosa to bardzo smaczna i zdrowa część tego owocu, którą możesz wykorzystać na wiele sposóbów w kuchni.

Miąższ z kokosa

Jak otworzyć kokosa?

Jeżeli dobrze odsączyłeś kokosa z jego wody, w środku powinien być on tylko delikatnie zwilżony. Przekrój teraz kokosa na pół, a do wydrążenia jego środka użyj np. łyżki. Całość przesyp do szklanki lub pojemnika. Możesz także do wydrążania miąższu kokosa użyć noża lub tarkę jeżeli chcesz otrzymać wiórki kokosowe.

Jogurt kokosowo-truskawkowy

Przepis na domowy jogurt truskawkowy

Zarówno wodę kokosową jak i miąższ możesz wykorzystać w swojej kuchni. Ja przygotowałem z niego naturalny jogurt proteinowy z truskawkami i kokosem. Przepis przedstawię Ci już niebawem! Do zobaczenia na Porady.org!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze