DZIAŁY

Seler to warzywo, które ma wiele dobroczynnych właściwości. Dlaczego warto je jeść? Jakie są właściwości odżywcze selera? Jak zrobić pożywny sok? Sprawdźcie koniecznie nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak dieta bogata w seler wpływa na zdrowie!

Dieta bogata w seler – dlaczego warto jeść to warzywo?

Seler to niepozorne warzywo o wielu właściwościach zdrowotnych i odżywczych. Zawarte w korzeniu składniki wpływają pozytywnie na pracę układu moczowego i układu krążenia, a także pomagają usuwać wolne rodniki.

Seler oczyszcza organizm z toksyn, poprawia cerę, likwiduje obrzęki i wzmacnia włosy. Działa na organizm odkwaszająco oraz wspomaga przemianę materii. W warzywie tym można znaleźć dużo potasu, magnez, fosfor, wapń, cynk, żelazo i witaminy. Seler jest uważany także za afrodyzjak, zwiększający potencję.

Seler ma więcej witaminy C niż owoce cytrusowe, zawiera także dużo witaminy B, beta-karoten oraz kwas foliowy. Zawarte w selerze flawonoidy wykazują działanie antyutleniające i przeciwzapalne. Warzywo działa kojąco na układ nerwowy i obolałe stawy.

Oto 5 chorób, przy których pomoże Ci seler!

5 chorób, przy których pomoże Ci seler, to:

  • Kamica nerkowa
  • Artretyzm
  • Reumatyzm
  • Problemy z trawieniem
  • Nadciśnienie tętnicze

Seler obniża ciśnienie tętnicze, poprawia pracę nerek i pomaga w trawieniu. Spożywany regularnie chroni skórę przed nowotworami i likwiduje obrzęki. Można go spożywać w formie surowej lub ugotowanej, w postaci łodyg lub bulwy. Warto dodawać go do różnych potraw (nie tylko do rosołu), da się z niego także przyrządzić zdrowy sok. Chcesz być zdrowy? Wprowadź do codziennej diety to drogocenne warzywo!

Dieta bogata w seler – jak zrobić pożywny sok z selera?

Aby przygotować zdrowy koktajl z selera, wystarczą Ci następujące składniki:

  • 2 – 3 łodygi selera lub bulwa
  • Jabłko
  • Przegotowana woda

Wystarczy zmiksować ze sobą składniki i pić codziennie rano na czczo, by cieszyć się w pełni właściwościami zdrowotnymi selera! Do soku można dodać dodatkowo marchew, by wzmocnić jego właściwości. Taki napój to prawdziwa bomba witaminowa i duży zastrzyk energii dla naszego układu immunologicznego!

Uwaga: zanim zdecydujesz się wprowadzić seler do diety, upewnij się, że nie jesteś uczulony na to warzywo. Seler nie jest wskazany także dla diabetyków, z uwagi na wysoki indeks glikemiczny.

Interesują Cię artykuły dotyczące zdrowia i artykułów spożywczych? Sprawdź koniecznie tę publikację: Kawa vs herbata – co jest zdrowsze?

Niniejszy poradnik pod tytułem "5 chorób, przy których pomoże Ci seler" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "5 chorób, przy których pomoże Ci seler" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania