DZIAŁY

W tym poradniku dowiesz się jak odzyskać czy inaczej mówiąc odczytać klucz systemu Windows (Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP) oraz MS Office (Microsoft Office 2002, Microsoft Office 2003, Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016).

Odczytywanie kluczy w systemie Windows

Niestety, ale czasami zdarza się nam uszkodzić licencję zawierającą serial Windowsa, bądź licencja zawierająca klucz zrobi się mało czytelna. Naklejka nie jest trwała i np. w laptopach często ulega zniszczeniu. Nie zawsze mamy dostęp do licencji zawierającej klucz do Office’a. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy ponownie zainstalować system.

Zdarzają się przypadki, iż system Windows nie jest w stanie się uruchomić. Nam jednak zależy na czasie i wszystko potrzebujemy na wczoraj. W bardzo prosty i zarazem bardzo skuteczny sposób możemy odzyskać numery kluczy wprowadzonych do systemu Windows, czy pakietu biurowego Microsoft Office. Jak tego dokonać?

Wystarczy ponownie skorzystać z oprogramowania o nazwie Hiren’s BootCD. Program po ściągnięciu  należy rozpakować i nagrać obraz na płytę. Ostatnim krokiem jaki nam pozostał to uruchomienie komputera z CD/DVD. Wybieramy Mini Windows XP. Po uruchomieniu Mini Windows XP na dole ekranu klikamy prawym przyciskiem myszy koło zegara – rozwinie nam się menu. Przechodzimy do zakładki Password/Keys | Product Keys | ProdukKey (Windows Key Viewer). Klikamy na menu File | Select Source. Wybieramy Load the product key of external windows bądź Load the product keys from external Windows directory i podajemy ścieżkę do systemu Windows. Klikamy Ok.

Ku naszemu zdziwieniu ujrzymy wszystkie aplikacje Microsoft (Windows, Office), które mieliśmy lub nadal mamy wgrane w systemie, a w zakładce Product Key klucze, czy inaczej mówiąc seriale użyte podczas pierwszej instalacji. Cały proces odzyskania, odczytania kluczy zajmie nam około 5 minut.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak odczytać klucz Windows?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak odczytać klucz Windows?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.