Czytany poradnik
Jak gotować ziemniaki?
0

Jak gotować ziemniaki?

AUTOR:  Klaudia Ozimek31 sierpnia 2018

Ziemniaki to jedne z najczęściej przygotowywanych warzy. Są również najtańszym warzywem, które najłatwiej jest przyrządzić. Jednak wiele osób może mieć problemy z ich ugotowaniem. Sprawdzimy dziś jak ugotować ziemniaki.

Ile gotują się ziemniaki?

Zastanawiasz się, ile gotuje się ziemniaki? Młode ziemniaki, które kroisz na mniejsze części,  możesz gotować dwadzieścia minut. Jeśli nie jesteś pewna, czy są one już gotowe, to możesz sprawdzić, czy są już miękkie. Zrób to przy użyciu noża lub widelca wbijając sztuciec w ziemniaka. Jeśli wejdzie lekko, to ziemniaki są już gotowe.

Jak ugotować ziemniaki

Prosty sposób

Jeśli zastanawiasz się jak ugotować ziemniaki, to pierwszy krok zaczyna się od obrania ziemniaków. Po obraniu dokładnie je umyj, a potem połóż do garnka. Do garnka wlej wody, najlepiej ciepłej, by woda szybciej się zagotowała. Pamiętaj, by wody było tyle, żeby zakryła wszystkie ziemniaki. Ziemniaki w wodzie szybko tracą wszystkie składniki odżywcze, więc musisz je wrzucić do gotującej się wody, dzięki czemu zachowują najlepsze wartości.

Gotowanie dużych ziemniaków

Jeśli nie wiesz jak ugotować ziemniaki o dużych rozmiarach i chcesz, by ugotowały się one szybciej, to możesz je pokroić na mniejsze kawałki. Pamiętaj jednak, że pokrojone ziemniaki tracą więcej witamin i składników odżywczych.

Ziemniaki w mundurkach

Jeśli nie wiesz, jak ugotować ziemniaki w mundurkach pamiętaj, że przed ich gotowaniem musisz je dobrze wyczyścić i wrzuć je go gorącej wody. Po ugotowaniu osusz je dokładnie i dopiero potem przejdź do ich obierania.

Więcej witamin w ziemniakach

Chcesz, by ziemniaki podczas gotowania nie traciły witamin, a nie wiesz jak gotować ziemniaki, by właśnie tak było? My podpowiadamy, że najlepiej jest je wrzucić do gotującej się wody. A przed wrzuceniem ziemniaków do wody, najpierw posól wodę. Bez względu na to, co gotujesz, czy to będzie ryż, makron, czy ziemniaki to należy wsypać jedną łyżeczkę soli na jeden garnek wody.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze