Czytany poradnik
Jak gotować jajka?
0

Jak gotować jajka?

AUTOR:  Klaudia Ozimek29 sierpnia 2018

Ugotowanie jajek może nam się wydawać prostym zadaniem, które nikomu nie sprawia żadnego problemu. A jednak wiele osób podczas gotowania jajek popełnia błędy i robi to bardzo dużo osób. Dziś więc podpowiemy jak gotować jajka, by zawsze były idealne.

Jak gotować jajka – gotowanie wody

Jeśli zastanawiasz się jak gotować jajka i jakie błędy podczas tego zadania najczęściej popełniamy, to czas na przedstawienie pierwszego punktu gotowania jajek. Na początek musisz nalać wody go garnka, a potem zacząć ją gotować. Możesz włożyć jajka do wody, ale nie licz jeszcze czasu gotowania. Czas gotowania jajek zaczyna się dopiero od momentu zagotowania się wody. I tutaj widoczny jest pierwszy błąd, jaki popełnia najwięcej osób, liczą czas gotowania jajek od momentu włożenia ich do garnka z wodą.

Jak gotować jajka – jajko na twardo

Wiele osób zastanawia się jak gotować jaja, by uzyskać wybraną konsystencję jajka. Jeśli chcesz ugotować jajko na twardo, to musisz je gotować dłużej niż jeśli chcesz otrzymać jajko na miękko. Po wrzuceniu jajka do wody odczekaj do momentu, aż woda zacznie się gotować i dopiero potem możesz zaczynać odliczać czas. Jeśli chcesz ugotować jajko na twardo, to czas gotowania nie powinien wynosić mniej niż osiem minut i nie dłużej niż dziesięć minut.

Jak gotować jajka – jajko na miękko

Tak samo często zastanawiamy się, jak gotować jajka na miękko. Procedura gotowania jajka wcale się od siebie nie różni. Wystarczy włożyć jajka do wody, poczekać aż woda się zagotuje i od tego momentu zaczynamy liczyć czas. Jeśli chcemy ugotować jako na miękko, to czas gotowania jajka nie powinien być krótszy niż dwie minuty i nie dłuższy niż czerty minuty.

Jak gotować jajka – jako na półmiękko

Są osoby, które nie zjedzą jajka ugotowanego na twardo i nie smakuje im jajko na miękko. Takie osoby najczęściej decydują się na jajka ugotowane na półmiękko. A jak gotować jajka na półmiękko. Wystarczy, że czas gotowania jajka będzie trwać sześć minut.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze