Wyposażenie
Czytany poradnik
Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki?
0

Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 października 2018

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowe to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o aranżowanie przestrzeni w łazience. Jak dopasować kabinę prysznicową do wielkości łazienki? Na co należy zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki? Najważniejsze porady

Odpowiednio dopasowana kabina prysznicowa zapewni nie tylko komfort podczas kąpieli, ale i ułatwi poruszanie się po łazience oraz zaaranżowanie jej wnętrza tak, by było praktyczne i estetyczne. Na co należy zwrócić uwagę? Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki?

Pamiętaj przede wszystkim o tym, aby:

  • Zastanowić się nad tym, gdzie kabina ma stać – nie wszystkie modele kabin można ustawić w dowolnym miejscu, niektóre modele mają specyficzny kształt lub wymiary. Przed zakupem kabiny sprawdź dokładnie wymiary miejsca na jej montaż!
  • Wybrać właściwy rodzaj kabiny – w małych łazienkach najlepiej sprawdzą się kabiny przyścienne, z kolei w pomieszczeniach wąskich sprawdza się modele narożne, których obie ściany przylegają do ścian pomieszczenia. Wolnostojące kabiny to rozwiązanie dla średnich i dużych łazienek, ze względu na uch duży rozmiar.
  • Wybrać odpowiedni kształt oraz rozmiar kabiny – kabiny prysznicowe dostępne na rynku mogą mieć kształt prostokątny, trapezowaty, wielokątny lub być zaokrąglone. Kluczową kwestią jest rozmiar kabiny, należy go dobrać tak, by osoba korzystająca z urządzenia miała swobodę ruchów. Standardowa szerokość kabiny prysznicowej to rozmiar 90 × 90 cm.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj drzwi do kabiny prysznicowej?

O tym, jaką kabinę wybierzemy, decydują przede wszystkim wymiary łazienki, jednak warto również przeanalizować, w którą stronę mają się otwierać drzwi do kabiny. Drzwi nie powinny blokować przejścia, muszą się otwierać na pełną szerokość i umożliwiać swobodne wejście i wyjście. Modne są modele uchylne, suwane i harmonijkowe, ponieważ pozwalają one możliwie najbardziej zoptymalizować zużycie przestrzeni w domu i zapewniają komfort podczas użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. kabiny wnękowe, których drzwi stanowią jeden bok.

Jeśli masz problem z dobraniem kabiny prysznicowej, możesz się zdecydować na zamówienie spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze