DZIAŁY

Dobrze cyklinowanie parkietu to przede wszystkim odpowiednia technika oraz wybranie specjalnych narzędzi i akcesorii. Jeśli chcesz wiedzieć jak cyklinować podłogę i czy można to wykonywać samodzielnie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje!

Zanim zaczniesz cyklinowanie parkietu porady przed

Zanim rozpoczniesz pracę bardzo dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi cyklinarki, czyli najważniejszego narzędzia używanego do szlifowania podłogi. Oprócz tego zbierz wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak tarcze o różnej granulacji. Na samym początku potrzebna będzie Ci tarcza o granulacji 40, która świetnie poradzi sobie z wszelkimi widocznymi uszkodzeniami na przykład głębokimi rysami. Następnie zamień tarczę 40 na tarczę o granulacji 100 bądź 120, aby wygładzić powierzchnie naszego parkietu.

Jak cyklinować? Szlifowanie parkietu porady

Ważnym aspektem cyklinowania jest jego kierunek. Deski szlifujemy równolegle do ich najdłuższej powierzchni oraz tak długo, by dokładnie oczyścić podłogę. Cyklinarke przyciskami pewnymi ruchami, ale nie używając przy tym zbyt dużej mocy nacisku. W przypadku powierzchni blisko grzejników czy ścian najlepiej takie szlifowanie wykonać ręcznie papierem ściernym. Powstały pył po cyklinowaniu sprzątamy, by móc przejść do naprawiania uszkodzeń, których nie dało się pozbyć samym szlifowaniem. Do tego potrzebna będzie specjalna masa bądź płyn wypełniający do drewna, dzięki niemu możemy z łatwością wypełnić ubytki. Po całkowitym wyschnięciu nałożonego produktu, delikatnie zeszlifuj fragment podłogi drobnoziarnistym papierem ściernym. Kolejnym krokiem będzie wypolerowanie parkietu przy użyciu tarczy o granulacji 100-120 lub specjalnych końcówek dedykowanych polerowaniu, które odpowiadają za uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni. Po wykonaniu tej czynności, usuń powstały pył i wywietrz pomieszczenie. Nie zapomnij o ponownym zabezpieczeniu odświeżonego parkietu przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych! Pokryj drewno warstwą lakieru do drewna, a samo lakierowanie przeprowadź dopiero po 24 godzinach od zeszlifowania podłogi. Według specjalistów w tej dziedzinie tyle czasu potrzebne jest na opadnięcie wszelkie pyłu zgromadzonego w powietrzu. Przed nałożeniem lakieru zapoznaj się z zaleceniami producenta w zakresie warunków pomieszczenia, a także metody wprowadzania produktu. Przyjmuje się, że dla lepszych efektów zawsze kładzie się dwie warstwy lakieru. Warto też pamietać o szlifowaniu miedzy warstwowym!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak cyklinować podłogę" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak cyklinować podłogę" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania