DZIAŁY

Samo kupienie wiatrówki może sprawić wiele radości, ale jeśli ją kupiłeś to twoim założeniem jest celne strzelanie do celu. Z czasem apetyt na celność rośnie dlatego warto wiedzieć co zrobić, aby się jej nauczyć. Jak celnie strzelać z wiatrówki? Dowiesz się tego czytając nasz poradnik.

Gdzie strzelać z wiatrówki?

Przede wszystkim zanim zaczniesz strzelać musisz wiedzieć w jakich miejscach możesz to zrobić. Musi być to miejsce bezpieczne i zgodne z prawem. Możesz strzelać z wiatrówki na swoim terenie i jest to w pełni dozwolone. Jednak  trzeba zadbać o to, aby śrut nie trafił do sąsiada albo nie zrobił komuś krzywdy. Jeśli twoje miejsce zamieszkania nie pozwala Ci na trenowanie celności możesz strzelać na polach bądź polanach z zachowaniem bezpiecznej odległość od osób, które w tym miejscu mogą się pojawić. Trzecim miejscem może być las i tutaj tak jak w poprzednich miejscach musisz zadbać o bezpieczeństwo. Las to teren zadrzewiony, a wiec ostrożność musi być wzmożona, bo ktoś może wyjść zza drzewa. Najlepiej każdy teren w którym będziesz strzelać warto zaznaczyć czerwona taśmą, która będzie informowała innych o nie wchodzeniu.

Jak strzelać z wiatrówki? Postawy strzeleckie

Naukę strzelania trzeba zacząć od prawidłowej postawy strzeleckiej. Jeśli zawsze wydawało Ci się, że będziesz jak Neo z Matrixa to zdecydowanie musisz porzucić ten pomysł. Przeciętnych człowiek strzela na stojąco, leżąco bądź klęcząc.

1. Jak celnie strzelać z wiatrówki – stojąca postawa strzelecka

W takiej postawie wymienia się dwa rodzaje sportową i myśliwską. My skupimy się na sportowej bo wiatrówka i postawa myśliwska może być wykonywana tylko z pozwoleniem. Wystarczy, że ustawisz się lewym bokiem do celu, tak aby stopy były w osi karabinka. Następnie wychyl lewe biodro i oprzyj na nim swój łokieć. Oprzyj kolbę o prawe ramie trzymać prawa dłonią uchwyt. Pamiętaj, aby lewa dłoń podpierała karabinek.

2. Jak celnie strzelać z wiatrówki – klęcząca postawa

Jeśli chcesz przyjąć prawidłową postawę leżąca musisz wysunąć lewą nogę do przodu, a prawą zegnij w kolanie tak abyś mógł klęknąć. Następnie lewy łokieć oprzyj na kolanie i podtrzymaj karabinek. Dłoń prawa musi podtrzymywać kolbę blisko prawego ramienia.

3. Jak celnie strzelać z wiatrówki – postawa strzelecka leżąca

Najczęściej leżąca pozycja daje największą celność. Jak celnie strzelać z wiatrówki leżąc? Trzeba położyć się na brzuchu, tak by głowa była skierowana w kierunku celu. Twoje nogi powinny być rozstawione, żebyś nie czuł żadnego napięcia mięśniowego. Prawa dłoń musi trzymać uchwyt karabinka, aby przystawić ją do ramienia. Łokieć lewy ma być oparty o podłoże, a dłoń przytrzymywać łoże wiatrówki. Pamiętaj, aby karabinek nie dotykał podłożona, a kąt między gruntem a przedramieniem miał 30 stopni.

4. Jak celnie strzelać z wiatrówki – celność wiatrówki, chwyty

Istotną cecha dobrej celności jest trzymanie karabinka. Najlepiej wykorzystać uchwyt artyleryjski albo follow throught.

Jak celować z wiatrówki? Kilka ważnych porad

Przy celnym strzelaniu z wiatrówki nie możesz zapominać o dobrych ustawieniach przyrządów celowniczych. Zadbaj o to, aby muszka i szczerbniki były dobrze ustawione. Kalibracja lunety tez jest ważna, a jeśli regulujesz mechanizm spustowy to najbardziej porządane ustawienia to takie, gdzie jest krótka droga do pierwszego oporu, a następnie 1-2mm nacisku do wystrzału.

Techniki celnego strzelania to duży temat rzeka.  W naszym poradniku to tylko zarys dobrego strzelania. Najlepiej udać się do kogoś kto udziela lekcji strzeleckich albo po prostu często trenować. Jak to się mówi trening czyni mistrza.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak celnie strzelać z wiatrówki?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak celnie strzelać z wiatrówki?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.