Dom
Czytany poradnik
Grzejniki dekoracyjne jako nowy pomysł na ogrzanie Twojego mieszkania
0

Grzejniki dekoracyjne jako nowy pomysł na ogrzanie Twojego mieszkania

AUTOR:  Izabela Lizurej21 sierpnia 2019

Grzejniki dekoracyjne nie tylko ogrzewają wnętrze domu czy mieszkanie, ale również są ciekawym elementem wystroju. Zobacz, innowacyjne rodzaje grzejników i ich miejsca na montaż.

Czasami kiedy w pomieszczeniu nie ma okna bądź jest bardzo mało miejsca pod parapetem, że takowy grzejnik się nie mieści. Najlepsze rozwiązanie to właśnie grzejnik dekoracyjny, który umożliwia Ci zamontowanie go na ścianie w jakimkolwiek miejscu. A jego wygląd nie szpeci samego wnętrza, a wręcz może go ozdobić. Takie grzejniki mogą mieć oryginalne rozmiary oraz kształty i dzięki temu jest łatwiej dobrać je do charakteru wnętrza i sposobu jego wykończenia. Wiesza się je na ścianie albo – gdy mają nóżki – ustawia na podłodze, w miejscach, w których można lepiej dostrzec i wykorzystać ich walory estetyczne i użytkowe.

Grzejniki dekoracyjne jako ozdoba twojego wnętrza

Grzejniki dekoracyjne mogą być w formie tradycyjnej czyli grzejników płytowych, tylko takie wyróżnia niestandardowa wielkość i atrakcyjny sposób wykończenia. Są też takie, które w żadnym stopniu nie przypominają grzejników, które widzimy w każdym zwykłym mieszkaniu. Grzejniki dekoracyjne robi się najczęściej ze stali, miedzi, aluminium i z różnych stopów metali. Te materiały jest stosunkowo łatwo formować, dlatego wybierane są do tworzenia takich abstrakcyjnych form. Niektóre ciekawe kształty grzejników stwarzają wrażenie, że mamy do czynienia nie z urządzeniem grzewczym, lecz z oryginalną rzeźbą. Ich duża powierzchnia oddawania ciepła sprawia, że większa część emitowanego przez nie ciepła jest przekazywana do otoczenia przez promieniowanie. Ma to dobry wpływ na komfort cieplny osób przebywających w ogrzewanym w ten sposób wnętrzu.

Grzejnik nie tylko pod oknem

Grzejniki dekoracyjne umieszcza się najczęściej na ścianach na przykład pokoju dziennego. Sprawdzają się również w holu, który możesz przyozdobić ciekawym lustrem. Pionowy grzejnik z płaską płytą czołową będzie się doskonale pasował na ścianie i będzie elementem dekoracyjnym, który na pewno warto wyeksponować. Grzejniki ozdobne mogą wyglądać jak rzeźba lub lampa. Patrząc na nie, trudno się niekiedy domyślić, że mogą być elementem instalacji grzewczej.

Grzejnik dekoracyjny

Na zdjęciu grzejnik dekoracyjny.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze