Kobieta
Czytany poradnik
Gryzaki z bursztynu – czy aby na pewno bezpieczne dla dziecka?
0

Gryzaki z bursztynu – czy aby na pewno bezpieczne dla dziecka?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 kwietnia 2019

Gryzaki z bursztynu to bardzo popularna zabawka dedykowana ząbkującym dzieciom. Najczęściej można je zakupić w postaci bransolet lub naszyjników. Czy to bezpieczne zabawki? Zapraszamy do lektury!

Gryzaki z bursztynu na polskim rynku

Moda na bursztyn na świecie nie słabnie, tak samo, jak wiara w jego cudowne właściwości.  Jak się okazuje, z jantaru można wykonywać nie tylko biżuterię, ale i… gryzaki dla dzieci. Gryzaki z bursztynu są bardzo modne na terenie Francji, Niemiec, a także w Stanach Zjednoczonych.

Zabawki sprzedawane w formie biżuterii dla dzieci wykorzystują lecznicze działanie kwasu bursztynowego i są zalecane dla ząbkujących dzieci. Te wykonane z naturalnego bursztynu działają przeciwzapalnie i uśmierzają ból, dzięki czemu dziecko może lepiej znieść ząbkowanie.

Gryzaki z bursztynu a bezpieczeństwo

Z bezpieczeństwem gryzaków wykonanych z bursztynu związanych jest wiele kontrowersji. O ile sam bursztyn jest nieszkodliwy i przyjazny dla człowieka, o tyle eksperci przestrzegają przed zagrożeniem w postaci połknięcia, zadławienia lub uduszenia się elementami naszyjnika.

Biżuteria z bursztynu jest skuteczna tylko wtedy, gdy ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Aby zapewnić bezpieczeństwo, każdy koralik gryzaka powinien być supełkowany i zawieszony na trwałym sznurku, a rodzice powinni pilnować maluchów w trakcie noszenia biżuterii. Dziecku należy zdejmować wisior zarówno do kąpieli, jak i na noc.

Alternatywy dla bursztynowych gryzaków

Jeśli boisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka i nie ufasz nowoczesnym metodom, zawsze możesz postawić na tradycyjne środki, czyli żel na ząbkowanie. Produkty typu Bobodent, a także środki przeciwbólowe dla dzieci kupisz bez recepty w każdej aptece. Żel może być pozbawiony smaku lub smakować jak ulubione owoce dziecka. W składzie preparatu znajdziesz między innymi takie składniki jak ibuprofen, mentol, aloes lub eukaliptus.

Inny sposób na ząbkujące dziecko to gryzaki z kauczuku. Zabawki są wykonane w 100% z naturalnego kauczuku i są polecane dla niemowląt na cały okres ząbkowania. Gryzaki są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i świetnie sprawdzają się podczas codziennych zabaw, kąpieli lub w trakcie podróży.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze