Kobieta
Czytany poradnik
Gry edukacyjne dla dzieci – najlepsze gry planszowe
0

Gry edukacyjne dla dzieci – najlepsze gry planszowe

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk15 marca 2019

Gry planszowe, to świetny sposób, żeby połączyć naukę z dobrą zabawą. Zobacz na jakie gry planszowe postawić, jeżeli chcesz, by Twoje dziecko nawet podczas zabawy rozwijało swoje umiejętności.

Gry edukacyjne dla dzieci – TOP6

Dobble

Gra polega na jak najszybszym dopasowaniu symboli łączących wszystkie karty. Na stół należy wyłożyć odpowiednią liczbę kart. Na każdej znajdują się pewne symbole, a zadaniem każdego gracza jest jak najszybsze odnalezienie wspólnych elementów. Gra fantastycznie rozwija spostrzegawczość i umiejętności szybkiego reagowania. Dla młodszych dzieci powstała specjalna wersja gry – „Dobble Kids”. Jej zasady i karty z symbolami zostały tam nieco uproszczone, by umożliwić zabawę dzieciom w każdym wieku. Również tym, które dopiero rozpoczynają przygodę z grami da dzieci.

Nogi stonogi

„Nogi stonogi”, to kolejna warta uwagi gra edukacyjna dla dzieci. Również ta gra powstała w dwóch wersjach, tak by zagrać w nią mogły dzieci w każdym wieku. Polega ona na dobudowywaniu nóg stonogi. Gra pomaga utrwalić nazwy kolorów oraz nauczyć się podstawowego liczenia.

Ratuj króliczki

Zadaniem graczy jest uratowanie jak największej liczby króliczków przez zmoknięciem. W tym celu rzucają oni kolorową kostką i zbliżają się do zwycięstwa. Gra doskonale rozwija umiejętności liczenia, rozpoznawania kolorów, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Gra „Ratuj króliczki” jest laureatem m.in. prestiżowej nagrody „Kinderspiel des Jahres”. Dodatkowym atutem gry jest dość krótka rozgrywka, co sprawi, że maluch nie będzie się nudził.

Pytaki

„Pytaki” to gra edukacyjna dla dzieci, która przede wszystkim rozwija umiejętności komunikacyjne, cierpliwość i empatię. Dodatkowo rozwijają zdolności wypowiadania swojego zdania, myśli i uczuć. Gra polega na losowaniu tytułowych „pytaków” i odpowiadaniu na znajdujące się na nim pytaniu lub wykonaniu zadania. Gra przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, powyżej 4 roku życia.

Memo od A do Ż

Memory to popularna gra planszowa dla dzieci niemal w każdym wieku. Istnieje mnóstwo wersji gry, o różnych poziomach trudności. Jedną z ich jest „Memo od A do Ż”. Ta wersja nie tylko pozwala trenować umiejętności zapamiętywania, ale dodatkowo świetnie sprawdzi się przy nauce pisania i czytania, ponieważ uczy rozpoznawać małe i wielkie litery.

Club 2%

Gra rozwija przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia. „Club 2%” pełna jest ekscytujących zagadek, które zmuszają gracza do myślenia krok po kroku. Jest to idealna gra edukacyjna dla dzieci, która dodatkowo jest świetną zabawą dla całej rodziny.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze