Dziecko
Czytany poradnik
Gadżety odblaskowe – dlaczego powinny być w każdej szkole?
0

Gadżety odblaskowe – dlaczego powinny być w każdej szkole?

AUTOR:  Aleksander Nowakowski10 kwietnia 2018

W zmieniającym się, dynamicznym świecie, szkoła staje się coraz ważniejszym czynnikiem kształtującym nasze dzieci. Dziś wymaga się od szkoły nie tylko dostarczania dzieciom książkowej wiedzy, ale też kształtowania ich umiejętności społecznych. Dobry wychowawca powinien też dbać o to, by wyrabiać w dzieciach i młodzieży pozytywne nawyki. Jak się mają do tego gadżety odblaskowe? Podpowiadamy!

Odblaski w szkołach

Do jednego z najważniejszych nawyków, które należy wyrabiać już w najmłodszych dzieciach, jest dbanie o bezpieczeństwo na drodze poprzez noszenie odblasków. Świat zmienia się bardzo szybko – jezdnie stają się coraz bardziej ruchliwe, coraz więcej osiedli poprzecinanych jest przez drogi szybkiego ruchu. Nasze dzieci znajdują się w skrajnie innej sytuacji, niż my, kiedy byliśmy w ich wieku. Z tego też powodu wielu rodziców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że niebezpieczeństwo, jakie zagraża dzieciom na drogach, jest dziś znacznie większe.

Szkoła powinna więc zadbać o to, by dzieci dorastały ze świadomością konieczności zadbania o swoje bezpieczeństwo. Oswajanie dzieci z odblaskami często zaczyna się już w przedszkolu i w szkole podstawowej powinno być kontynuowane.

Noszenie odblasków nie powinno być przez dzieci traktowane jako obowiązek ani jako powód do wstydu. Należy wybrać gadżety odblaskowe dla dzieci mające atrakcyjną i przyjazną formę. Może to być na przykład wykonana z odblaskowych materiałów maskotka czy chusta odblaskowa – tłumaczy ekspert ze sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

Popularnością cieszą się plecaki-worki i kamizelki w jasnych kolorach, nie tylko tradycyjnym żółtym, ale też przyjaznym zielonym czy różowym. Odblaskowe chusty czy breloczki w kształcie ulubionych dziecięcych bohaterów są niezwykle tanie i wytrzymałe, ze względu na materiał, z jakiego są wykonane.

Bezpieczeństwo i wygoda

Gadżety odblaskowe – dlaczego powinny być w każdej szkole?

Odblaski dla dzieci sprawdzają się w szkołach doskonale, także dlatego, że pozwalają wyodrębnić grupę dzieci, na przykład na wycieczce do kina lub podczas imprez plenerowych.

To swego rodzaju dwa w jednym – powiedział nam ekspert ze sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl. – Dbanie o bezpieczeństwo przy jednoczesnej wizualnej identyfikacji grupy, ułatwiającej pracę nauczycielom i opiekunom. W ramach jednej szkoły poszczególne klasy lub roczniki mogą zostać wyposażone w różne kolory. Ponieważ materiał, z którego wykonane są materiały odblaskowe, to poliestrowa tkanina, na której z łatwością można umieścić różnego typu nadruki, szkoła, ponosząc bardzo niewielkie koszty, może zamówić kamizelki z własną identyfikację wizualną.

Niewielki koszt i wiele różnorakich korzyści płynących z wprowadzenia kamizelek odblaskowych powodują, że  z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej szkół. Warto jednak także zadbać o to, by noszenie odblasków nie ograniczało się wyłącznie do biernego wypełniania nakazów dorosłych. Dzieci powinny rozumieć sens i znaczenie owych działań. Z pomocą przyjdą tu przedstawiciele lokalnej policji, straży miejskiej lub straży pożarnej, którzy bardzo chętnie przyjmują zaproszenia do szkół i przeprowadzają z dziećmi spotkania na temat bezpieczeństwa. Z kolei testowanie działania odblasków w praktyce może być ciekawym pomysłem na lekcję wychowawczą. Warto poświęcić przynajmniej kilkanaście minut na dyskusję na ten temat – by dzieci zdawały sobie sprawę z tego, że gadżety odblaskowe mają służyć przede wszystkim ich bezpieczeństwu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze