DZIAŁY

Fototapeta to rozwiązanie, które większości osób nadal kojarzy się z nie do końca atrakcyjnymi słabej jakości grafikami, które prędzej czy później zaczynają się odklejać od ściany. Nowoczesne rozwiązania sprawiają jednak, że fototapeta staje się jedną z chętniej wybieranych opcji w aranżacji ścian.

Fototapeta – jakie ma właściwości?

Dekoracje ścienne w formie fototapety uwielbia Magda Gessler, która w słynnych „Kuchennych rewolucjach” zazwyczaj sięga właśnie po to rozwiązanie aranżacyjne. Fototapeta jest bardzo prostą w montażu dekoracją ścienną, która w błyskawiczny sposób może odmienić niejedno pomieszczenie. Stanowi na tyle uniwersalne rozwiązanie dekoracyjne, że sprawdzi się zarówno w domowym salonie, restauracji, biurze, jak i recepcji kliniki dentystycznej lub SPA. Nowoczesne techniki druku sprawiają, że jakość samego wydruku jest bardzo wysoka, niezależnie od tego, jak skomplikowany byłby wzór, który pojawia się na materiale. Sam materiał jest z kolei bardzo wytrzymały, odporny na drobne uszkodzenia i zarysowania. W przypadku obiektów użyteczności publicznej znaczenie ma również to, że bardzo łatwo taką fototapetę wyczyścić. Wystarczy delikatnie przetrzeć ją lekko zwilżoną ściereczką.

Kiedy warto wybrać fototapetę?

Fototapeta sprawdzi się doskonale, jeśli zależy ci na optycznym powiększeniu lub pomniejszeniu wnętrza. W zależności od wybranej grafiki dekoracje ścienne w formie fototapety pozwolą Ci stworzyć wrażenie większej przestrzeni albo nadać pomieszczeniu bardziej przytulny klimat. Dobrym rozwiązaniem będą panoramiczne lub perspektywiczne fototapety. Pozwolą one uzyskać efekt głębi, co będzie sprzyjało tworzeniu przytulnego klimatu w sypialni lub salonie.

Fototapeta pozwoli ci także zamaskować wszelkiego rodzaju spoiny i widoczne łączenia. Jedna grafika może zupełnie odmienić charakter przestrzeni. Nawet jeśli zdecydujesz się na wzór naprawdę dużych rozmiarów, montaż fototapety nie będzie stanowił większego problemu. Co ważne, dzięki usłudze personalizacji możesz zamówić fototapetę w dokładnie takim rozmiarze, jaki jest ci potrzebny. Tym samym znika problem z jej dopasowaniem. Niczego nie musisz docinać, trafia do ciebie w pełni spersonalizowany wzór o wymiarach, jakie podałeś, składając zamówienie.

Jaki wzór wybrać na fototapetę?

Ilość dostępnych wzorów i motywów, z których możesz skorzystać, przygotowując fototapetę, pozytywnie cię zaskoczy. Jest ich bowiem nieskończenie wiele. Najpopularniejsze to przede wszystkim różnego rodzaju krajobrazy, zdjęcia roślin i zwierząt. Dużą popularnością cieszą się również wzory w stylu glamour, shabby chic, a także motywy abstrakcyjne lub geometryczne. Bez żadnego problemu znajdziesz ciekawą grafikę do przestrzeni urządzonej zarówno w stylu industrialnym, jak i skandynawskim. A dzięki szerokim możliwościom personalizacji każdą grafikę (jej wielkość, kolor, ustawienie) dostosujesz do własnych preferencji.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Fototapeta a możliwości aranżacji ściany" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Fototapeta a możliwości aranżacji ściany" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.