DZIAŁY

Szukasz filmów, które zmotywują cię do działania? Masz dość depresyjnego kina i czarnych charakterów? Oto filmowi bohaterowie, z których warto brać przykład!

„Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, 2017

Film o amerykańskiej łyżwiarce figurowej, oparty na faktach. Tonya ma charakter prawdziwej mistrzyni. Wychowywana przez nieustępliwą i wymagającą matkę, od wczesnych lat jeździ na łyżwach i szybko zdobywa pierwsze sukcesy. Sport staje się jej całym światem i choć z biegiem lat, w prywatnym życiu przybywa jej problemów, stara się przezwyciężać przeciwności losu. Jest to dość gorzki obraz, ale jednocześnie film, który motywuje do działania, a główna bohaterka zachwyca swoją zdeterminowaną postawą.

„Życie z samym sobą”, 2019

To serial produkcji Netflixa. Główny bohater, George jest człowiekiem zmęczonym życiem, ciągłą pracą i rutyną codzienności. Pewnego dnia udaje się na tajemniczy zabieg, który ma pomóc mu wrócić do formy. Okazuje się, że celem zabiegu było stworzenie wyidealizowanej kopii Georga. Zaczyna on prowadzić życie z najlepszą wersją samego siebie. Kolejne odcinki pokazują, jak na różnych polach swojego życia, George moglby radzić sobie lepiej. Ten film zmotywuje cię do przemyśleń nad jakością swojego życia. Może także postanowisz być lepszą wersją siebie samego?

„Służące”, 2011

Film na postawie powieści, o tym samym tytule. Akcja toczy się w latach 60. w stanie Mississippi. Jedna z głównych bohaterek, Skeeter jest aspirującą pisarką i chce wydać książkę. Książka ta jednak, miałaby podejmować tematykę bardzo kontrowersyjną dla realiów tamtego czasu. Skeeter, jako dziewczyna z bogatego domu, planuje pisać o życiu czarnoskórych służących, czego absolutnie nie jest w stanie zaakceptować jej otoczenie. Jest to także niebezpieczna inicjatywa, zważywszy na ówczesną sytuację polityczną. Determinacja pisarki doprowadza jednak ostatecznie do ukazania się książki. Wzruszający film, który zmotywuje do działania, dążenia do celu i wiary w swoje możliwości.

„Dzień świstaka”, 1993

Ten film to już klasyk. Nieszczęsny Phil przeżywa w kółko ten sam dzień – Dzień Świstaka. Budząc się codziennie, widzi za oknem wciąż to samo i uważa to początkowo za przekleństwo. Z czasem jednak następuje w nim przemiana, zaczyna dostrzegać więcej rzeczy wokół siebie i zauważa, że może mieć realny wpływ na przebieg zdarzeń. Ze zgorzkniałego i ponurego człowieka, staje się uwielbianą przez wszystkich, pozytywną osobą. Po obejrzeniu, będziesz chciał być jak Phil! To z pewnością film, który zmotywuje cię do działania.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Filmy, które zmotywują cię do działania" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Filmy, które zmotywują cię do działania" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.