Domowe sposoby na jęczmień

Jęczmień na oku jest często pojawiającą się infekcją podczas której pojawia się przerost na powiece lub pod nią. Wygląda jak ziarno, może powodować ból, swędzenie i podrażnienie. W środku jęczmień wypełniony jest ropą i zwykle znika po kilku dniach. Istnieją jednak domowe sposoby, które przyspieszą gojenie się rany oraz pomogą Ci uporać się z nieprzyjemnym uczuciem.
Niewiele trzeba aby oko zaatakowały bakterie gronkowca, które powodują powstanie jęczmienia. Wystarczy, że potrzesz powiekę brudnymi rękami. Do innych przyczyn można zaliczyć niedokładny demakijaż, przebywanie w zadymionych miejscach oraz kontakt ze szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Złota obrączka
Jeśli jesteś w posiadaniu złotej biżuterii możesz użyć jej w pozbyciu się jęczmienia. Oczyść ją dokładnie, aby pozbyć się wszystkich bakterii. Następnie potrzyj, rozgrzewając ją w rękach i delikatnie przyłóż do oka.
Gotowane jajko
Używając kurzego jajka podczas leczenia jęczmienia konieczne jest oddzielenie białka od żółtka. Następnie należy umieścić go na sterylnej gazie, okrywając białko dodatkową jej warstwą. Pozostaw okład na 15 minut, a następnie umyj leczone miejsce. Powtórz tę metodę trzy razy dziennie, aby szybko przyspieszyć pozbycie się infekcji.
Zrób napar
Istnieje wiele kombinacji tworzenia naparów, wykorzystujących lecznicze wartości roślin. Dzięki ciepłym okładom w tkankach dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych zwiększa się przepływ krwi, a co za tym idzie, z organizmu wydalana jest większa ilość toksyn. Twój organizm się rozluźni nastąpi zmniejszenie napięcia mięśni i redukcja stanu zapalnego.
- Umyj liść boćwina i podgrzej go na patelni z wodą przez około 5 minut. Następnie odcedź mieszaninę i pozostaw do ostygnięcia. Ułóż roślinę na zamknięte oko i pozwól jej działać przez pół godziny. Powtórz ten proces 3 razy dziennie, aż pozbędziesz się infekcji.
- Zmiażdż kilka świeżych liści mięty i połóż je na opuchniętym oku. Pozostaw mieszaninę na 5 minut. Spłucz letnią wodą.
- Zrób herbatę z łyżeczki suszonych płatków nagietka dodając pół litra wody. Przecedź powstały płyn i namocz w nim gazę. Umieść okład na powiece oka i przytrzymaj ją, aż będzie zupełnie zimna. Powtórz 3 razy dziennie.
- Umieść 25 gramów rumianku, 10 gramów skrzypu i 10 gramów tymianku w 1 litrze wody. Przykryj mieszaninę i pozostaw do ostygnięcia. Powstały roztwór nakładaj na powieki 3 razy dziennie.
Po pojawieniu się infekcji można walczyć z nią samemu. Jednak musisz zdać sobie sprawę, że domowe sposoby nie zawsze poradzą sobie z zakażeniem, a nawet możliwe jest wystąpienie powikłań po jęczmieniu na oku. Jeśli po zastosowaniu leczenia w zaciszu domowym jęczmień nie znika należy zwrócić się z problemem do lekarza. Zazwyczaj specjalista zaleca stosowanie maści, która pomoże złagodzić stany zapalne.