Ogród
Czytany poradnik
Domowe sposoby na chwasty
0

Domowe sposoby na chwasty

AUTOR:  Izabela Lizurej26 kwietnia 2020

Chwasty czy to w ogródku, na podjeździe czy chodniku to zmora nie tylko ogrodnika, ale również zwykłego „Kowalskiego”. Jeśli chcesz pozbyć się tych niechcianych roślin nie używając środków chwastobójczych zobacz domowe sposoby na chwasty w naszym artykule.

Domowe sposoby na chwasty – ściółkowanie

Pierwszym domowym sposobem na pozbycie się chwastów jest rozłożenie gazet czy tektury wokół grządek z roślinami. W taki sposób izolujemy powierzchnie gleby, do której nie dociera światło i tlen, a więc chwasty nie mają jak się rozwinąć. Pamiętaj, aby materiał, który rozkładasz umiejscowić tak, jak rozkłada się dach – warstwowo. Następnie wszystko trzeba przysypać korą na conajmniej 7 centymetrów.

Domowe sposoby na chwasty – alkohol

Kolejnym sposobem na chwasty jest użycie roztworu z alkoholem. Do przygotowania takiego specyfiku będziesz potrzebować około 30 ml spirytusu bądź wódki, kilka kropel płynu do mycia naczyń i 2 szklanki wody. Wszystkie wymienione składniki trzeba wymieszać w spryskiwaczu. Tak oto przygotowany roztwór rozpylamy na liście chwastów. Najlepiej jeśli ten zabieg wykona się w słoneczny dzień aż południe. Alkohol ma za zadanie rozłożyć warstwę woskową znajdująca się na liściach chwasta co wiąże się z ich uwrażliwienie na promienie słoneczne. Po dużej dawcę UV, chwast zostanie poparzony, a Ty z łatwością usuniesz je z ziemi.

Preparat z alkoholu nie działa w miejscach zacienionych!

Zobacz także: https://porady.org/srodek-ktory-pomoze-ci-na-chwasty-w-trawniku

Domowe sposoby na chwasty podjazdach – soda oczyszczona, ocet i sól kuchenna

Wszystkie te preparaty czyli ocet, sól kuchenną i sodę oczyszczoną możesz używać tylko w miejscach, w których nie chcesz zasadzić roślin np. podjazdach czy chodnikach. Dlaczego? Ponieważ w miejscach, w których je zastosujesz może nic nie urosnąć.

Do usunięcia chwastów możesz także użyć składników, które znajdziesz w swojej kuchni. Możesz użyć sody oczyszczonej, najlepiej wczesną wiosną, gdy chwasty jeszcze nie wyrosły zbyt duże. Wystarczy, jeśli posypiesz liście niechcianej rośliny sodą. Kolejnym sposobem na zabicie chwastów jest użycie octu, który stosujemy wiosną. Po prostu spryskaj roślinę octem. Możesz, również użyć soli kuchennej, którą posypiesz chwasty, a następnie spryskasz wodą. Zrób to w słoneczny dzień, gdy nie będzie opadów deszczu. Trzecią opcją jest stworzenie roztworu z octu i soli. Przygotuj sobie 1 litr wody, do którego dodasz 250 ml octu, pół szklanki soli i łyżeczkę płynu do naczyń. Wszystko dobrze ze sobą wymieszaj i spryskaj chwasty. Preparat taki rozprowadzamy tylko w czasie upałów, gdy roślin są suche.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze