Dom
Czytany poradnik
Środek, który pomoże Ci na chwasty w trawniku
0

Środek, który pomoże Ci na chwasty w trawniku

AUTOR:  Izabela Lizurej6 marca 2019

Chwasty w trawniku to zmora każdego dbającego o swoją trawę wokół domu czy w ogrodzie. Mniszek lekarski, skrzyp polny czy pokrzywy to tylko niektóre z niepożądanych roślin, które atakują trawniki. Rozrastają się w szybkim tempie przeszkadzając we wzroście trawy. Jak więc skutecznie pozbyć się problemu?Poszukiwanie jedynego, najskuteczniejszego rozwiązania na chwasty nie jest proste. Mechaniczne usuwanie uważa się za jak najbardziej ekologiczną metodę, ale wymaga ona bardzo dużego zasobu czasowego. Czy można znaleźć dobry środek na chwasty w trawniku, który zastąpi mechaniczne usuwanie?

Przyczyny powstawania chwastów

Poznaj teraz najczęstsze przyczyny powstawania chwastów:

  • przenawożenie
  • podłoże zbyt ubogie w składniki odżywcze
  • nieprawidłowe prace pielęgnacyjne
  • nadmierne ubicie gleby
  • zakładanie trawnika w miejscach zacienionych
  • długotrwała susza – to najlepsza pora na rozwijanie się chwastów, dlatego podlewaj regularnie trawnik

Najlepszy środek na chwasty w trawniku

W wyborze środków na chwasty trzeba być bardzo rozważnym i wybrać taki, który usunie niepożądane rośliny z trawy, ale nie uszkodzi samego trawnika. Zwykle są to środki w płynie, które stosuje się bezpośrednio na liście i łodygi chwastów, powodując uschnięcie rośliny. Dobrym rozwiązaniem na plagę chwastów w trawie są środki ochrony roślin takie jak Chwastox Trio 540 SL, który dzięki swoim właściwościom usunie najważniejsze dwu-liściowe i jedno-liściowe chwasty w trawniku. Wykonany za pomocą tego produktu oprysk zwalcza nie tylko liście chwastów, ale dociera również do korzeni i niszczy zarówno część nadziemną jak i system korzeniowy chwastów.Ziemovit Chwastox

Warto pamiętać, że oprysk na chwasty w trawie to nie wszystko, o co powinniśmy zadbać. Pamiętaj także, że rozwojowi chwastów sprzyja zaniedbanie trawnika oraz zbyt częste koszenie, które znacznie osłabia darń. Dlatego należy trawnik regularnie nawozić i podlewać, aby silna trawa mogła walczyć z pojawiającymi się chwastami.

Warto także zwróć uwagę na odstępy w koszeniu, aby zwalczanie chwastów było efektywne trzeba robić odpowiednie odstępy. Przede wszystkim nie zbyt częste koszenie trawnika umożliwia osiągniecie przez chwasta właściwej fazy rozwojowej, która pozwoli na efektywne ich usunięcie. Spryskiwania nie można wykonywać od razu po skoszeniu trawnika. Łodyżki chwastów pozbawione liści nie stanowią bowiem odpowiedniej powierzchni, która umożliwiłaby preparatowi dostanie się do wnętrza rośliny. Właściwy odstęp umożliwia również aby po zabiegu środkiem chwastobójczym preparat zdążył dotrzeć do korzeni, a nie został „przycięty” w trakcie swojej wędrówki w dół rośliny. Jeżeli planujemy użycie herbicydów musimy w tym czasie zaplanować dłuższe odstępy pomiędzy koszeniami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze