Czytany poradnik
Dlaczego skóra wiotczeje?
0

Dlaczego skóra wiotczeje?

AUTOR:  Klaudia Ozimek16 sierpnia 2018

Każda kobieta zadaje sobie to pytanie, dlaczego skóra wiotczeje? Wraz z wiekiem skóra jest coraz mniej elastyczna i jędrna, a staje się zwiotczała i rozciągnięta. Czy jedyną przyczyną wiotczejącej skóry, jest starość, czy są tego jakieś inne przyczyny i można jakoś spowolnić, a nawet zatrzymać ten proces?

Dlaczego skóra wiotczeje – wiek

Skóra staje się zwiotczała, ponieważ zaczyna się starzeć. Wraz z wiekiem, włókna kolagenowe i elastyna  są coraz słabsze, przez co skóra traci formę i jest coraz mniej elastyczna i jędrna. Wiek jest jedną z przyczyn wiotczejącej skóry. Jednak nie jest to tego jedyna przyczyna.

Dlaczego skóra wiotczeje – niedobór witamin i minerałów

Skóra potrzebuje prawidłowego odżywienia, jeśli nie dostarczymy jej minerałów i witamin, które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, to stanie się ona słaba i straci na elastyczności. Zaczną się tworzyć zmarszczki, powieki zaczną opadać, a skóra na szyi, czy policzkach stanie się zwiotczała. Skóra do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kolagenu, biotyny, witaminy A i E. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego skóra wiotczeje, to może u ciebie przyczyną jest niedobór tych cennych wykładników odżywczych. Warto wprowadzić do diety wiele owoców i warzyw, które są bogatym źródeł tych wszystkich składników odżywczych i wielu innych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Dzięki temu zadbamy o zdrowy wygląd skóry oraz dobre samopoczucie.

Skóra wiotczeje przez nieprawidłową pielęgnację

Codzienna pielęgnacja skóry powinna składać się z trzech etapów oczyszczania, odżywiania i ujędrniania. Co prawda większość kobiet codziennie stosuje się do dwóch pierwszych etapów, ale zapomina o trzecim, który w tym wypadku jest najważniejszy. Ujędrnianie pomoże nam zachować jędrność i elastyczność skóry, a jest to możliwe dzięki temu, że podczas tego zabiegu poprawia się krążenie krwi, a składniki odżywcze lepiej się wchłaniają w naskórek. Ujędrnianie może polegać na codziennym piętnastominutowym masowaniu ciała przy pomocy olejków naturalnych.

Słońce przyśpiesza starzenie się skóry

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego skóra wiotczeje, a często się opalasz, to jest to właśnie odpowiedź na twoje pytanie. Promienie słoneczne wnikają pod skórę i niszczą włókna kolagenowe i elastynę, przez co skóra wiotczeje i zaczyna się starzeć.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze