DZIAŁY

Rozszerzenia .docx, .xlsx, .pptx itp. są charakterystyczne dla pakietu Microsoft Office. Może się zdarzyć, że do naszego komputera trafią pliki z takimi rozszerzeniami. Niestety mamy zainstalowany starszą wersję Office lub Windows XP, co uniemożliwia podgląd dokumentu.

Otwieranie plików .docx, .xlsx i .pptx

Istnieje kilka możliwości, aby rozwiązać ten problem. Najłatwiejszym jest ściągniecie i zainstalowanie Pakietu zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint.

Jeżeli potrzebujemy tylko otworzyć konkretny plik (bez wprowadzania zmian), możemy skorzystać z darmowych programów przeznaczonych tylko do odczytu.

  • Microsoft PowerPoint Viewer otwiera pliki  *.ppt, *.pptx.
  • Mirosoft Word otwiera pliki *.docx , *.docm, *.rtf., *.txt, *.htm, *.html, *.mht, *.mhtml, *.wpd, *.doc, *.wpd, *.wps, *.wps, *.xml.
  • Microsoft Excel otwiera pliki *.xls, *.xlsx.
  • Microsoft Visio otwiera pliki *.vsd, *.vss, *.vst, *.vdx, *.vtx.

W internecie mamy także wiele darmowych stron, które umożliwiają konwertowanie plików .docx, .xlsx, .pptx, .swx i wiele innych. Wystarczy, że w Google wpiszecie frazę free converter online.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Czym otworzyć pliki .docx, .xlsx, .pptx?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Czym otworzyć pliki .docx, .xlsx, .pptx?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.