Czytany poradnik
Czy gotowanie na parze odchudza?
0

Czy gotowanie na parze odchudza?

AUTOR:  Agnieszka Szarak16 lipca 2018

Gotowanie na parze spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Nie jest trudne, ani czasochłonne i posiada więcej zalet niż wad. Dowiedz się więcej i sam zdecyduj, czy taka forma obróbki jest dla Ciebie odpowiednia.

Gotowanie na parze i jego zalety

Gotowanie na parze to najzdrowsze rozwiązanie dla Twojego organizmu, jeżeli więc chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, nie mogłeś trafić lepiej. Wszystko przez to, że warzywa czy mięso przyrządzane w ten sposób ma najwięcej witamin oraz składników mineralnych, które traci np. przez smażenie.

Co więcej, potrawy gotowane na parze są lekkostrawne i nie obciążają Twojego organizmu, a dzięki tej metodzie obróbki możesz przyrządzić niemal każdy produkt spożywczy. Zdecydowany?

Jak przyrządzić potrawy?

Żeby przygotować posiłek na parze, najlepiej sprawdzi się parowar, ale z powodzeniem poradzisz sobie również bez niego. W tym celu będziesz potrzebować garnka, do którego nalejesz wody na 3-4 cm. Następnie zagotuj wodę, a kiedy zacznie wrzeć, włóż do garnka durszlak lub specjalną dziurkowaną wkładkę do gotowania na parze. Ułóż na nim, co tylko chcesz. Może to być kurczak, marchew, fasolka czy inne warzywa bądź mięso. Gdy już to zrobisz, zakryj całość pokrywką i poczekaj do czasu aż wszystko się ugotuje.

Dobrze jest też przed włożeniem mięsa do garnka, odpowiednio je zamarynować, żeby miało jak najlepszy smak.

A jak działa parowar? Dzięki niemu gotowanie na parze jest bardzo proste. To urządzenie jest zbudowane ze zbiornika na wodę oraz kilku pojemników ułożonych jeden na drugim, które mają dziurki. Właśnie do nich wkłada się produkty spożywcze do przyrządzenia. Korzystanie z parowaru jest proste, ponieważ możesz przygotować kilka produktów jednocześnie. Smacznego!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze