Relacje
Czytany poradnik
Co robić, żeby odkochać się w drugiej osobie?
0

Co robić, żeby odkochać się w drugiej osobie?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk6 grudnia 2018

Miłość to najlepsze co może nas spotkać. Nierozłącznym jej elementem jest jednak złamane serce. Trudno sobie z nim poradzić, ale nie jest to niemożliwe. Co zrobić, żeby zapomnieć o nieszczęśliwym i nieodwzajemnionym uczuciu?

Zapomnij

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Ale to pierwszy i najważniejszy krok żeby się odkochać. To oczywiście nie stanie się jak za pstryknięciem palcami. Szkodliwe dla naszego samopoczucia jest nie tylko rozdrapywanie starych ran, ale także wspominanie miłych chwil. Z czasem nabierzesz dystansu do waszej relacji, ale żeby to nastąpiło musisz zająć myśli czymkolwiek co nie jest Twoją niespełnioną miłością.

W zapomnieniu i zamknięciu tego etapu w życiu pomoże też urwanie kontaktu z tą osobą. Oczywiście nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli jest to osoba, z którą pracujesz albo ktoś z bliskiego kręgu Twoich znajomych. Ograniczenie lub zerwanie kontaktu to pierwszy krok w zapomnieniu o nieszczęśliwej miłości. Dzięki temu szybciej dojdziesz do siebie i ruszysz do przodu.

Wyjdź do ludzi

Najgorszym co możesz zrobić kiedy cierpisz po zawodzie miłosnym, to zaszyć się w domu. Leżenie na kanapie i zaniedbanie się nie rozwiąże Twojego problemu. Lody i pizza tym bardziej. Weź prysznic, włóż najlepsze ciuchy jakie masz w szafie, zbierz ekipę najlepszych przyjaciół i idź w miasto. Albo chociaż wyjdź do kina na dobrą komedię (niekoniecznie romantyczną) czy na kolację na mieście. Zabierz ze sobą dobrego kumpla albo najlepszą przyjaciółkę i po prostu baw się dobrze.

W tej sytuacji niezastąpieni okażą się Twoi przyjaciele. Daj im wyciągnąć się na piwo i nie zamykaj im drzwi, kiedy niezapowiedziani wpadają wieczorem. Doceń uwagę i czas jaki Ci poświęcają. Dzięki nim nie tylko wyjdziesz z dołka, ale też masz szansę poznać nowych znajomych albo nową miłość.

Skup się na sobie

Związek jest fantastyczny, ale bycie singlem również ma niezliczoną ilość plusów. Znajdź czas dla siebie i korzystaj z tego, że możesz całą uwagę skupić na sobie. Rozwiń swoje obecne hobby albo znajdź nowe. Zapisz się na kurs tańca, jogę lub naucz się nowego języka albo w końcu kup karnet na siłownię. Nowe pasja pozwoli Ci skupić się na sobie i przestaniesz zaprzątać sobie myśli nieudanym związkiem. Kiedy jesteś singlem każda godzina Twojej doby należy do Ciebie, nie musisz jej z nikim dzielić. Wykorzystaj ten czas dobrze.

Co jeszcze możesz zrobić poza znalezieniem nowego zajęcia? Zrób coś, na co do tej pory brakowało Ci czasu i motywacji. Możesz pojechać na wymarzone wakacje, w końcu zwiedzić Paryż, wybrać się na koncert ulubionego zespołu albo pojechać na mecz piłki nożnej do Barcelony. Możliwości są nieograniczone.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze