DZIAŁY

Laptop do gier zdecydowanie różni się od tego biurowego. Stoi bowiem przed nim mnóstwo wyzwań oraz wymagań. Coraz to nowsze tytuły gier wchodzące na rynek potrafią być sporym obciążeniem. Dowiedz się, co musi mieć Twój sprzęt, aby dał radę.

Przede wszystkim karta graficzna

Karta graficzna jest kluczową sprawą w wyborze laptopa do gier. Wybór tej idealnej dla Ciebie zależy od rodzaju gier oraz ich ustawień, jakim będzie musiał sprostać Twój komputer. Najlepsze karty, które są dostępne na rynku, mogą obsłużyć nawet najnowsze tytuły, ale prawda jest taka, że ich kupno wiąże się z niebagatelnym wydatkiem. Dla przykładu są to takie karty jak nVidia GeForce GTX i modele 1080, 880M czy 1050Ti.

Zawsze więc możesz zdecydować się na nieco słabszą kartę graficzną jak Radeon HD 8870m lub GeForce 850M. Nie są one złe i umożliwiają nawet na uruchomienie gier sprzed kilku lat. Jednak korzystając z nich, należy się liczyć z tym, że gry nie będą chodzić na najwyższych parametrach.

Laptop do gier a procesor

W przypadku procesora w laptopie do gier jest podobnie jak z kartą graficzną. Im lepszy, tym droższy. Jest on jednak niezbędny, aby wszystkie gry chodziły bez zarzutu. Najmocniejsze dostępne procesory na rynku to np. te klasy Intel Core i7. Decydując się na procesor, należy jednak wziąć pod uwagę również kartę graficzną oraz to, aby oba te komponenty były podobnej klasy. Łącząc z sobą dobrą kartę graficzną i słaby procesor może zdarzyć się tak, że procesor nie będzie mógł jej obsłużyć. W sytuacji odwrotnej granie będzie praktycznie niemożliwe.

Zadbaj o RAM

Kolejna ważna gestia, gdy chodzi o laptopa do gier to pamięć RAM, a także twardy dysk. W tym przypadku pozostaje jednak ta wygoda, że w razie w potrzeby można je rozbudować, co bywa czasem niemożliwie, gdy mowa o karcie graficznej i procesorze, które są wlutowane w sprzęt.

Twój laptop do gier powinien mieć co najmniej 6GB pamięci RAM oraz 500GB dysku twardego. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dysku? Przede wszystkim na rodzaju, a także prędkości obrotowej. Najlepszy wybór to dysk SSD, jednak tutaj również cena jest dość wysoka w porównaniu do dysków HDD. Co do prędkości obrotowej, idealnie sprawdzą się modele, które charakteryzuje prędkość 7200 na minutę.

A gdy już kupisz laptop do gier koniecznie zobacz nasz poradnik:

Jak przyspieszyć laptopa?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Co powinien mieć laptop do gier?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Co powinien mieć laptop do gier?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.