Kobieta
Czytany poradnik
Co na upały dla niemowlaka?
0

Co na upały dla niemowlaka?

AUTOR:  Agnieszka Szarak12 lipca 2018

Gdy temperatura wzrasta latem do 30 st. C i więcej, trudno jest to wytrzymać dorosłym, a co dopiero niemowlakom. Dowiedz się, co na upały będzie najlepsze dla Twojego malucha, żeby poczuł wyraźną ulgę!

Chroń skórę

Przed promieniami UV chronić musi się każdy, a niemowlę już w szczególności. Jego skóra jest bowiem naprawdę bardzo cienka i podatna na wszelkie uszkodzenia. Pamiętaj więc o regularnym smarowaniu malucha co dwie godziny. Nawet jeśli dziecko przebywa w cieniu, powtarzaj zabieg regularnie, bo słońce opala nawet wtedy. Jeżeli jednak niemowlę jest narażone na słońce przez cały czas, zadbaj o to, by miało jakieś nakrycie głowy np. chusteczkę albo kapelusz. Uchronisz w ten sposób malucha przed przegrzaniem i zagwarantujesz mu dobrą zabawę na dworze.

Co na upały w domu

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, kamienicy lub domku, chłód wewnątrz jest bardzo mile widziany. Żeby temperatura w Twoim domu była do wytrzymania, weź się na sposób i pozasłaniaj wszystkie okna roletami. Nie są one kosztownym wydatkiem, a pomogą zapobiec w przedostawaniu się światła do pomieszczeń i nagrzewaniu ich.

Jeżeli mimo to, w pokoiku dziecka nadal jest gorąco, dobrze jest go zmienić na czas trwania upałów na ten najchłodniejszy. To krótkotrwała zmiana, a z pewnością przyniesie maluchowi ulgę.

Największy wróg – odwodnienie

Kiedy chce Ci się pić, sięgasz po wodę, napój albo sok. Możesz to kontrolować samodzielnie i dbasz o to, aby Twój organizm był odpowiednio nawodniony. Niemowlę nie ma takiej możliwości, ponieważ jest zależne od Ciebie. Pamiętaj więc, że karmiąc dziecko piersią, gwarantujesz mu nie tylko pokarm, ale również picie. Właśnie dlatego przystawiaj malucha do piersi za każdym razem, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. I chociaż może Ci się wydawać, że karmisz dziecko bez przerwy, nie odmawiaj mu tego, aby mogło się dobrze nawodnić.

Jeżeli z kolei karmisz dziecko butelką, sięgaj po nią często i wlej do niej np. wodę mineralną, przeznaczoną specjalnie dla niemowląt. Szczególnie pamiętaj o butelce, kiedy wybierasz się z maleństwem na spacer. Odwodnienie może bowiem prowadzić to bardzo poważnych konsekwencji, a w najgorszym wypadku może się nawet zakończyć wizytą w szpitalu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze