Kobieta
Czytany poradnik
Ciąża – co zabrać do szpitala
0

Ciąża – co zabrać do szpitala

AUTOR:  Agnieszka Szarak2 czerwca 2018

Zbliża się szczęśliwie rozwiązanie i z pewnością targa Tobą mnóstwo emocji. Szczęście, jakie daje ciąża, łączy się z obawami, bo w końcu poród to nie lada wysiłek. Podpowiadamy, co zabrać do szpitala, żebyś czuła się komfortowo!

Dobra organizacja

Masz jeszcze czas do porodu. Jesteś w domu i na spokojnie, bez stresów możesz się przygotować. Niezbędnych rzeczy na liście przyszłej mamy jest wiele, dlatego warto je uporządkować, dzieląc na dokumenty, rzeczy do porodu, rzeczy po porodzie oraz te na wyjście ze szpitala. Tymi ostatnimi się nie przejmuj i najlepiej zapakuj je do zupełnie osobnej torby. Twój partner lub rodzina przywiozą Ci ją później, co pomoże nieco zredukować wszechobecny chaos.

Ciąża a dokumentacja

Zacznij od wszystkich niezbędnych dokumentów, dla których zorganizuj osobną przegródkę, teczkę, koszulki i wszystko to, co pozwoli na staranne uporządkowanie. Z pewnością będzie Ci potrzebny dowód osobisty i karta ciąży. Mile jest też widziane skierowane do szpitala, ale nie przejmuj się, bo nie jest ono niezbędne.

Następnie skup się na wszystkich badaniach. Zabierz więc ze sobą HBS, wszystkie badania USG, wyniki ostatnio wykonywanej morfologii oraz badania moczu, badania na obecność wirusa HIV i posiew z pochwy w kierunku GBS. Jeżeli w czasie ciąży, z jakichś względów, miałaś wykonywane inne badania u lekarzy specjalistów np. u kardiologa, również zabierz je ze sobą. Wszystko przygotowane i ułożone w teczce? Wspaniale, możesz więc przejść dalej, a jeżeli nadal nie jesteś pewna, czy coś z dokumentów jest ważne, nie wahaj się i po prostu zadzwoń do szpitala.

Czas porodu

Ciąża dobiega końca, trzeba więc pomyśleć o przedmiotach niezbędnych na czas porodu. Weź więc dwie lub trzy koszule nocne i dłuższe koszulki. Najlepiej zdecyduj się na takie, które w razie czego bez wahania wyrzucisz i nie będzie Ci ich szkoda. Na noc przydadzą Ci się mocno chłonne podpaski lub specjalne pieluchy. Dalej, uzbrój się w chusteczki higieniczne i mokre, pieluchy tetrowe, wodę termalną do odświeżenia twarzy, tłustą pomadkę do ust, które będą mocno spierzchnięte po długotrwałym oddychaniu, a na koniec — coś do jedzenia i picia. Nie zapomnij też o czymś, co nieco pozwoli Ci się zrelaksować, kiedy będzie po wszystkim więc zabierz ze sobą np. jakiś ciekawy magazyn do czytania lub telefon, ładowarkę i słuchawki.

Po szczęśliwym rozwiązaniu

Jeżeli uważasz, że ciąża i poród były ciężkie, przygotuj się na macierzyństwo! To mnóstwo radości, ale też trudności. Nim jednak do tego dojdzie, wróćmy do pakowania. Dobrze, jeśli weźmiesz ze sobą kilka koszul z dużym wycięciem, które ułatwią Ci karmienie. Przydadzą się też specjalne, poporodowe majtki. Nie zapomnij też o przyborach toaletowych (sama będziesz wiedziała, co jest Ci w tym temacie najbardziej potrzebne) oraz podpaski używane po porodzie, o dużej chłonności. Mogą też się przydać staniki do karmienia i kilka ręczników papierowych.

No cóż… to już wszystko! A co powinien do szpitala zabrać przyszły tata? Przede wszystkim spokój, cierpliwość i Twoją drugą torbę z rzeczami na przebranie, gdy będziesz już wychodzić ze szpitala!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze