DZIAŁY

Mnóstwo osób rozpoczyna dzień od wypicia wody z cytryną zamiast kawy. Twierdzą one, że ma ona niesamowite właściwości zdrowotne. Przyjrzymy się więc lepiej temu zagadnieniu i odpowiemy na pytanie, czy warto?

Niepozorna cytryna

Wodę z cytryną potrafi przygotować każdy i nie stanowi to żadnego problemu. Wystarczy nalać wody do szklanki lub dzbanka i dodać do niej wyciśniętej bądź pokrojonej w plastry cytryny. Mikstura gotowa? A więc można przejść do jej leczniczych właściwości.

Cytryna zawiera w sobie flawonoidy, jest to związek, który ma charakter przeciwutleniacza. Potrafi on chronić DNA oraz biała przed wszelkimi urazami ze strony szkodliwych rodników. Oznacza to, że pijąc wodę z cytryną spada ryzyko powstawania nowotworów czy chorób układu krążenia. Oprócz tego wspomniane wcześniej flawonoidy, skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Cytryna to więc samo zdrowie, lecz to dopiero początek jej pozytywnego działania.

Nawodnienie i pielęgnacją nerek

Woda z cytryną wypita z samego rana przed zjedzeniem czegokolwiek, idealnie nawadnia organizm. Jest skuteczniejszy od zwykłej, czystej wody, ponieważ dzięki cytrynie zawiera znacznie więcej elektrolitów. Warto więc po nią sięgnąć, żeby dobrze zacząć dzień.

Kolejna właściwość wody z cytryną to jej wpływ na nerki. Przez zawarty w niej kwas cytrynowy, który zapobiega wiązaniu się wapnia, w nerkach nie tworzą się kamienie nerkowe, które potrafią przysporzyć naprawdę sporo kłopotów. Co więcej, kwas cytrynowy oprócz zapobiegania tworzeniu się nowych kamieni, skutecznie pomaga w walce z tymi, które już są.

Woda z cytryną na odchudzanie

To nie żart, a bardzo przyjemny sposób na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów. Wszystko przez to, że wypicie wody z cytryną gwarantuję organizmowi poczucie sytości. Przez to, że wypełnia żołądek, głód nie jest tak mocno odczuwalny, ale to nie wszystko.

Picie wody z cytryną pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego. Dzięki niej pokarm przesuwa się sprawniej, a żółć produkuje się szybciej, przez co spożyty tłuszcz ulega szybszemu przetrawieniu się. To niesamowite, że jeden owoc potrafi tak działać na organizm! Co więcej, jak to bywa i w przypadku zwykłej wody, ta z cytryną ma również właściwości moczopędne. W konsekwencji można w ten sposób oczyścić ciało z toksyn i cieszyć się rewelacyjnym samopoczuciem.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Choroby, które wyleczysz pijąc wodę z cytryną" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Choroby, które wyleczysz pijąc wodę z cytryną" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania