Czytany poradnik
Buty na jesień – poradnik zakupowy
0

Buty na jesień – poradnik zakupowy

AUTOR:  Klaudia Ozimek2 października 2018

Zbliża się jesień. Należy więc zmienić nieco naszą garderobę i umieścić w niej brania, które będą odpowiednie na jesienną pogodę. Nieraz musimy nieco odświeżyć naszą garderobę. Częstym zakupem na jesień są nowe buty, które szybko się niszą. Jakie więc buty na jesień wybrać? Dziś podpowiemy, jakie buty na jesień są najlepszym wyborem.

Buty na jesień – długie, czy krótkie

To jakie buty na jesień najlepiej wybrać zależy od pogody, jaka panuje w danej porze roku. Nieraz jesień zaczyna się ulewnym deszczem i tak samo się kończy. A bywają lata, kiedy podczas jesieni aż do samego jej końca pogoda przypomina nam początki wakacji. Długość butów należy więc uzależnić od tego, jaka jest pogoda. Jeśli więcej jest dni słonecznych, to wystarczyć mogą buty sportowe lub buty do kostek. Jednak chłodne dni mogą wymagać od nas wybory nieco dłuższych budów, które zapewnią nam więcej ciepła.

Buty na jesień – kalosze będą potrzebne?

Wiele osób zastanawia się, czy kupić kalosze na jesień? W końcu to najbardziej deszczowa pora roku w Polsce. Czy jednak takie buty na jesień są konieczne? Tylko jeśli jesień jest deszczowa. Często jesienią dni deszczowych jest tak dużo, że zakładanie innych butów niż kalosze nie ma większego sensu. W takich sytuacjach konieczny jest zakup kaloszy. Od niedawna można znaleźć w sklepach kalosze, które wyglądają jak zwykłe buty. Jeśli wygląd takich butów na jesień przypadnie ci do gustu, to może warto wybrać właśnie te?

Buty na jesień – przygotowanie

Jesienią buty często się brudzą. Jest to pora roku chłodniejsza, a kiedy pada deszcz, to wszędzie pojawia się błoto. Jak więc wybrać buty na jesień, które będą modne i nie trzeba ich będzie prać po każdym wyjściu na zewnątrz? Zamiast ciepłych butów wypełnionych polarem, najlepiej wybrać te bez ocieplenia, a w chłodniejsze dni zakładać do nich ozdobne długie skarpety. A wierzchnią część butów można zabezpieczyć specjalnym płynem, których chroni przed zabrudzeniami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze