Czytany poradnik
Brzuszki, które naprawdę działają
0

Brzuszki, które naprawdę działają

AUTOR:  Alicja Hudzik10 sierpnia 2018

O formę i kondycję powinno się dbać, niezależnie od pory roku i dnia. Jak ćwiczyć prawidłowo? W jaki sposób robić brzuszki, które naprawdę działają? O co jeszcze należy zadbać, poza wykonywaniem ćwiczeń fizycznych? Zapraszamy do lektury!

Jak robić brzuszki, które naprawdę działają?

Jak prawidłowo ćwiczyć i wykonywać brzuszki? Przede wszystkim należy zapomnieć o tradycyjnej formie tego ćwiczenia, polegającej jedynie na tym, że unosisz połowę tułowia do kolan, ciągle w tej samej pozycji. Brzuszki, które naprawdę działają, powinny angażować więcej mięśni, niż tylko mięśnie zewnętrzne brzucha. Aby cieszyć się pięknym, płaskim brzuszkiem, należy ćwiczyć mięśnie skośne brzucha, a także pozostałe elementy muskulatury, takie jak mięsień poprzeczny i prosty oraz mięsień piramidowy, który napina się razem z mięśniem prostym brzucha. W tym celu należy wykonywać nie tylko standardowe brzuszki, ale i również tzw. skrętoskłony (zginanie tułowia po ukosie do kolana), grzbiety oraz nożyce pionowe (ruchy nogami przypominające nożyce, wykonywane nisko nad ziemią, w pozycji leżącej na plecach). Ćwiczenia możesz wykonywać wieczorem w domu i nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie odrobina chęci, Twój upór i wygodny strój oraz woda w zasięgu reki!

Brzuszki, które naprawdę działają – sposoby na płaski brzuch

Kluczem do sukcesu jest systematyczność i regularność. Wystarczy 20 minut ćwiczeń dziennie i wkrótce zaobserwujesz pierwsze efekty. Jeśli martwisz się oponką na brzuchu, pamiętaj, że przyczyn jej powstania może być wiele. Czasem wykonywanie brzuszków może nie wystarczyć, by ją zgubić! Oponka na brzuchu powstaje np. w wyniku nieprawidłowego działania układu hormonalnego oraz wtedy, gdy żyjesz w ciągłym stresie, źle się odżywiasz i mało i nieregularnie sypiasz. Warto o tym pamiętać, zanim zaczniesz katować się nieskutecznymi ćwiczeniami!

Zadbaj o dietę

Pamiętaj, że aby mieć płaski brzuch, nie wystarczy jedynie ćwiczyć! Jak w przypadku większości aktywności fizycznych, aby osiągnąć zamierzony efekt, należy również się zdrowo odżywiać! Jeśli chcesz, by Twoje ciało było piękne, zadbane i szczupłe, poza ćwiczeniami ogranicz również ilości spożywanego niezdrowego jedzenia typu Fast food, chipsy oraz słodycze. Brzuszki, które naprawdę działają, to brzuszki robione przez osobę, która dba o zdrową dietę. Tylko w ten sposób można osiągnąć zamierzony cel, czyli płaski, umięśniony i smukły brzuch!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze